Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 7. 2017!

Na VŠB-TUO začínají letní příměstské tábory, letos poprvé i pro autisty

Na VŠB-TUO začínají letní příměstské tábory, letos poprvé i pro autisty
I letos v létě univerzitní kampus ožije dětským smíchem. V průběhu července a srpna, ve třech turnusech, přivítá univerzita 100 dětí svých zaměstnanců na letním táboře. Letošním tématem je Cesta kolem světa za 5 dní. Táborovou novinkou bude jeden týden určený pro autistické děti, který se uskuteční v srpnu.

Přestože klasická cesta kolem světa trvá 80 dní, na VŠB – Technické univerzitě Ostrava ji účastníci táborů stihnou za pouhých 5. I letos se organizátoři táborů z řad univerzitních popularizátorů snažili vybrat to nejzajímavější z oblasti vědy a techniky a připravili bohatý program. Ten zahrnuje třeba Institut environmentálních technologií, kde děti uvidí skutečnou vzducholoď a vyrobí si letadla a vlaštovky. Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství jim představí, jak funguje keramická dílna – test zručnosti vybavení na cesty, a  taky jak vypadá konstruování aut. A protože se dnes již dá cestovat i do vesmíru, navštíví univerzitní Planetárium. „Samozřejmě kromě odborných znalostí a výbavy musí mít malí cestovatelé i fyzičku, musí umět pracovat v týmu a hlavně musí udržovat dobrou náladu. Protože tohle všechno patří na letní tábor i na správnou univerzitu,“ říká Monika Chmelařová z týmu popularizátorů VŠB-TUO. 

Letní příměstské tábory nejsou na VŠB-TUO novinkou, letos jde už o pátý rok, kdy je univerzita pořádá. Po jejich velkém úspěchu v prvních letech byl přidán i příměstský tábor v období jarních prázdnin. Novinkou naopak je, že po celý školní rok se díky podpoře projektu Smart Up O2 mohly děti z havířovského sdružení ADAM pro děti s poruchou autistického spektra účastnit kroužků kybernetiky a aktivit popularizačního oddělení VŠB-TUO. „Vzhledem k velkému ohlasu dětí i pedagogů se nadace O2 rozhodla podpořit společné aktivity sdružení a univerzity i nadále a autistické děti se tak mohou těšit na první týdenní příměstský tábor na půdě naší vysoké školy,“ doplňuje Chmelařová. A tak se kromě sportovních a táborových aktivit mohou děti těšit i na odborný program od 8. – 12. 8.

Vloženo: 25. 7. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět