Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2019!

Formula Student Team VŠB-TUO úspěšně reprezentoval univerzitu i v zahraničí

Formula Student Team VŠB-TUO úspěšně reprezentoval univerzitu i v zahraničí
Letos v létě se Formula Student Team VŠB-TUO poprvé zúčastnil zahraničních soutěží studentských formulí v italském Varanu na okruhu Ricardo de Peletti a v maďarském Győru, ze kterého se vrátil v neděli 21. 8. 2016. Celkové vynikající umístění naší formule jsme ve velké konkurenci z celého světa ani nečekali.

V Itálii Formula Student Team VŠB-TUO obsadil celkově velmi dobrou 11. příčku ze 41 vybraných týmů s formulí se spalovacím motorem z celého světa, soutěže se účastnilo celkem 74. týmů electric/combusion a v Maďarsku 14. místo mezi 30. formulemi se spalovacími motory, celkově 21. místo ze 44. v kategorii spalovacích a elektrických formulí. „Náš tým dominoval především v dynamických jízdních disciplínách, kde obsadil v Itálii 4. místo v kategorii Efficiency, 7. místo v Acceleration (4,22s/75m), 8. místo v hlavním závodě Endurance, 9. místo v kategorii SkidPad a 11. místo v disciplíně Autocross. Ve statických disciplínách jako jsou prezentace a konstrukce auta na okruhu Ricardo de Peletti jsme získali 17. místo v disciplíně Cost, 31. místo v kategorii Design a 35. místo v kategorii Presentation,“ pokračuje ve výčtu úspěchů Aleš Slíva, manažer projektu a ředitel Institutu dopravy Fakulty strojní VŠB-TUO.

Těmito závody Formula Student Team VŠB-TUO uzavřel úspěšnou závodní sezónu roku 2016 s druhým prototypem VECTOR 02. VECTOR 02 nezklamal, prošel přejímkami a testy vozidla bez větších výtek komisařů v paddocku a dokonce v Maďarsku zvládl technickou přejímku, noise, tilt a brake test hned napoprvé. Formule VŠB – Technické univerzity Ostrava ukázala, že je spolehlivá zejména při těžších nejlépe hodnocených dynamických disciplínách Endurance, kde i vynikající týmy, které soutěží i 8 a 9 sezónu, měli velké technické problémy a leckdy byli v této disciplíně diskvalifikováni.

„Vynikající výsledek umístění formule jsme ani v nejlepším ve velké konkurenci studentských formulí z celého světa nečekali a svědčí to o vynikající práci, umu a zručnosti našich studentů, kteří dokázali namodelovat, vyrobit a úspěšně otestovat závodní formuli, s kterou pak závodili na závodních okruzích. Velký dík patří všem studentům a vedoucím projektu, fanouškům a zejména bezmála 30. partnerům projektu. Bez jejich pomoci, podpory univerzity a zejména pod záštitou Fakulty strojní VŠB-TUO bychom tohoto výsledku nedosáhli,“ nešetří chválou Aleš Slíva.

Již nyní však probíhají přípravné práce na sezónu 2017 jak na novém vozidle VECTOR 03, tak i v zázemí týmu. Pro novou sezónu stavby VECTOR 03 uplatní poznatky z předešlého prototypu formule. Jeho tým půjde cestou nových technologií a konstrukcí vozidla a to tak, aby bylo konkurenceschopné na závodech a dokázalo se vyšplhat na přední příčku hodnocení formulí z celého světa při statických a zejména dynamických disciplínách v roce 2017.

Hlavní manažer projektu Aleš Slíva nezapomíná ani na nábor nových nadšenců do týmu Formula Student Team VŠB-TUO: „Již v této chvíli pro stavbu VECTORu 03 hledáme nové členy - studenty všech fakult VŠB-TU Ostrava. Hledáme konstruktéry, ekonomy, marketingové specialisty, elektro-konstruktéry, výpočtáře, technology, mechaniky, piloty a vlastně všechny, co se chtějí naučit něco nového, stát se členem týmu a reprezentovat v naši univerzitu v zahraničí.“ Studenti se naučí konstruovat originální díly pro auto, které postaví a následně otestují. V rámci projektu se zdokonalí v angličtině, získají potřebnou praxi při komunikaci s partnerskými firmami a mnoho dalšího.

Záběry ze závodů, více informací o dění na okruhu v Itálii a Maďarsku najdete na: http://formula.vsb.cz

Vloženo: 29. 8. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět