Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 29. 9. 2018!

Do Ostravy na VŠB-TUO míří téměř čtyři sta zahraničních studentů

Do Ostravy na VŠB-TUO míří téměř čtyři sta zahraničních studentů
Nový semestr se blíží a s ním do Ostravy přijíždějí také zahraniční studenti, o které se na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava bude starat Erasmus Student Network VŠB-TUO (dále jen ESN). Členové ESN jsou zároveň studenty univerzity a pro své zahraniční kamarády každý semestr připravují nové aktivity.

Pro tzv. Buddies, kteří jsou v podstatě průvodci zahraničního studenta v Ostravě, si nově připravili My Section. Do té se dotyčný český student (Buddy) přihlásí a pak mu příslušný Buddy koordinátor jeho fakulty přidělí jednoho „zahraňáka“. I v zimním semestru akademického roku 2016/2017 si členové ESN připravili spoustu akcí. Hned 6. září začaly tzv. Orientation Days, na kterých se zahraniční studenti seznámili s fungováním a organizací jak univerzity, tak i jednotlivých fakult a také studentské organizace ESN. Jejich Buddíci jim ukazují město, dovedou je na fakultu a zařídí s nimi vše potřebné. Orientation Days potrvají až do 11. září. V jejich průběhu se studenti pořád budou seznamovat s chodem univerzity a seznámí se také mezi sebou. 

Na středu 7. září pak event koordinátoři ESN vymysleli Sightseeing Game, během níž mohli čeští i zahraniční studenti poznat mnoho zajímavých míst v “ocelovém městě“. Den na to se uskuteční tzv. Pub Crawl, kde mohou Erasmáci zblízka zažít ulici co nikdy nespí – Stodolní. Na konec „orientačních dnů“ vezme ESN VŠB-TU Ostrava své nové kamarády do ZOO a v pondělí už začne nový semestr. 

ESN VŠB-TU Ostrava je známé také pro své Fillupy. Jedná se o společné večery českých a zahraničních studentů, na kterých studenti představí země, odkud pochází. Představení probíhat nejen z hlediska historie, kultury nebo známých osobností ale účastníci si také budou moci zahrát různé hry a ochutnat trochu tamější gastronomie. Na první Fillup se všichni těší už brzy – členové ESN VŠB-TU Ostrava představí zahraničním studentům Českou republiku.

Vloženo: 14. 9. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět