Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

Technici poběží pro dobrou věc, podpoří konkrétní charitu

V úterý 27. září se v kampusu univerzity Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava koná zábavné sportovní odpoledne s Technika RUN. Kromě sportovních výkonů zde můžete také podpořit dobrou věc. Běžci zaplatí startovní poplatek, který bude celý věnován na charitativní účely. Podpořeny budou projekty nadačního fondu Křídlení, konkrétněji Jarda – vědec a autista, Babička a dědeček do školky a Násobíme šance na vzdělání (více na stránkách www.kridleni.cz).

Charitativní běh Technika RUN je určen pro zaměstnance, studenty, ale i absolventy VŠB-TUO a zúčastnit se můžou také rodinní příslušníci a pozvaní hosté. Běžci zaplatí startovní poplatek, který bude celý věnován na charitativní účely. Záměrně byly vybrány charitativní projekty z našeho regionu a zaměřené na vzdělávání. „Pokud se kdokoliv z veřejnosti rozhodne přispět vyšší částkou, je to samozřejmě možné, na místě k tomu budou určené pokladničky veřejné sbírky,“ upřesňuje ke sbírce pořadatelka Alice Šustková.

Celý program startuje už v 14:30 dětským během na 200 m. Po běhu můžou rodiče své ratolesti zavést do zahrady naší Mateřské školky, kde o ně bude postaráno a sami dospěláci se pak mohou vrhnout na své sportovní výkony.

Registrace na běh 5 a 10 kilometrů začíná už od 12 hodin, účastníci obdrží své startovní číslo a také čip. Samotný start je pak v 15:30. „Většina trasy vede kampusem univerzity a přilehlými lesy, rozhodně je to příjemnější a také šetříme klouby našich sportovců,“ upřesňuje k vytýčené trase Šustková.

Celé odpoledne ale samozřejmě není jen o sportovních výkonech. Pro návštěvníky je připraven také kulturní doprovodný program. Například děti se můžou těšit na vystoupení loutkového divadla. V podvečer pak vystoupí ostravská skupina L. A. Sunday. Na místě bude k dispozici menší občerstvení. Vstup na celou akci je pro veřejnost zdarma.

Vloženo: 26. 9. 2016