Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2019!

Ostravské univerzity opět podpoří podnikatelské nápady

Ostravské univerzity opět podpoří podnikatelské nápady
Nejucelenější akcelerační program v Moravskoslezském kraji Green Light spouští přihlašování pro rok 2016. Na vybrané účastníky čekají tři měsíce plné workshopů, přednášek a konzultací s odborníky z praxe.

V pořadí čtvrtý ročník pořádá již tradičně VŠB – Technická univerzita Ostrava a partnersky se do něj zapojily i Ostravská univerzita, Vysoká škola podnikání a práva a Slezská univerzita. Jeho smyslem je motivovat a podpořit zejména vysokoškolské studenty k realizaci vlastních podnikatelských záměrů a zároveň pozvednout startupovou scénu v kraji. Týmy se mohou hlásit do 31. října, samotný program bude probíhat od listopadu do konce ledna.

„Během tří měsíců plných praktických workshopů a individuálních konzultací s mentory a experty z praxe se týmy naučí vše o podnikání krok za krokem. Jmenovat můžeme lean metody, design thinking, service design, principy hypotéz a ověřování, získají také povědomí o marketingu, personalistice a právních a finančních aspektech podnikání. Nezanedbatelnou součástí je také intenzivní kurz prezentačních dovedností a konzultace s investory“, uvádí Martin Duda, ředitel Centra podpory inovací VŠB-TUO.

Pro účast v Green Light úplně postačí dobrý nápad a nadšení. Čím propracovanější podnikatelský záměr je, tím samozřejmě lépe. Ale ještě před výběrem projektů proběhne workshop, díky kterému si základní podnikatelský záměr každý zpracuje.

„Nepreferujeme žádný obor, ale projekty by měly být schopné odpovědět na  tyto otázky - co je jejich produktem a jaký problém řeší, kdo jsou potenciální zákazníci a co bude projektu přinášet zisk. Projekty, které jsou technologické a inovativní mají při výběru obecně větší šanci se do Green Ligth dostat“, dodává Jan Jůzl, manažer programu Green Light.

Green Light podporuje nadějné a inovativní podnikatelské projekty již od fáze nápadu nezávisle na odvětvovém zaměření. Program je zdarma a doposud akceleroval 34 start-upů ze 145 přihlášených a podpořené projekty zatím získaly soukromé investice přesahující 10mil. Kč.

Jedním z nich je i loňský vítěz Radim Malinowski, který se svým projektem EnLog vyhrál hned dvě ceny. Díky veřejné investici na crowdfundingové platformě získal během několika dní 1 mil. korun ze soukromých zdrojů. „Díky získaným prostředkům jsme mohli naplno zahájit podnikatelskou činnost a dále rozvíjet technické řešení, které jsem prezentoval již v rámci GreenLightu. Částku jsme použili také na výdaje vynaložené například na účetní či právnické služby, dále pak marketing a další. Většina prostředků je však směřována do rozvoje podnikatelských aktivit a vývoje“, říká Radim Malinowski.

Vyvrcholením programu je únorová startup show, ve které se vybrané projekty utkají před publikem, porotou a investory. Ty nejlepší si odnesou ceny v hodnotě až 150 000 Kč.

Letos program opět podpoří řada partnerů, mezi nimi například SDE Software Solutions, Google, Intel nebo FundLift. Jejich interní odborníci mohou týmům poskytovat cenné rady i pomoci s technologickým rozvojem.

Vloženo: 20. 9. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět