Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

Absolventi VŠB-TUO z roku 1966 se společně sejdou u Zlaté promoce a odhalení stopy profesora Petra Horyla

V pátek 23. září proběhne na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO) Zlatá promoce absolventů, kteří promovali v roce 1966, a zároveň bude na chodníku slávy absolventů univerzity odhalena stopa profesora Petra Horyla. Po Karlu Mazancovi a Janu Světlíkovi, jejichž stopy byly položeny v předchozích letech, přibude před rektorátní budovou VŠB-TUO otisk dalšího významného absolventa.

Na devadesát inženýrských absolventů, kteří studovali na Hutnické, Strojní a Hornicko-geologické fakultě Vysoké školy báňské, se po 50 letech sejde při zlaté promoci. Ta se uskuteční v aule univerzity v pátek 23. září v 10 hodin za přítomnosti rektora Ivo Vondráka a dalších představitelů vedení univerzity. Jubilanti převezmou v talárech pamětní diplom za přítomnosti nejvyšších univerzitních hodnostářů.

„Pro bývalé absolventy je kromě slavnostního promočního aktu připraven pestrý program, jehož součástí je i prohlídka nových prostor a laboratoří školy, navštíví i nově zrekonstruované planetárium,“ říká Lucie Rýcová, koordinátorka Alumni - vztahů s absolventy VŠB-TUO.

Vyvrcholením společenského setkání pak bude odhalení stopy profesora Petra Horyla. „Myšlenka mít univerzitní chodník slávy vznikla při diskuzi se zástupci průmyslu“, vzpomíná Vondrák. „Tehdy jsme uvažovali, jak veřejnosti představit ty, kteří pomyslně zanechali na univerzitě svou stopu, na koho jsme hrdí a koho si chceme připomínat“, doplnil. Chodník slávy se nachází před hlavní budovou porubského kampusu. Rektor univerzity na něm už dvakrát odhalil bronzovou tabulku symbolizující otisk absolventa. A chodník tak postupně zaplní ti, kteří jsou významnými nejen pro VŠB-TUO, ale také pro zástupce průmyslu a další partnery univerzity.

Vloženo: 14. 9. 2016