Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

VŠB – Technická univerzita Ostrava během podpořila autistické děti

Charitativní běžecký závod proběhl v úterý 27. 9. 2016 kampusem VŠB – Technické univerzity Ostrava, v cíli se radovali nejen vítězové ale také nadační fond Křídlení. První ročník Technika RUNu VŠB-TUO byl naplánován na 5 a 10 kilometrů a vedl přilehlým lesoparkem v Ostravě-Porubě i samotným kampusem univerzity. Doprovodný program pak zpestřoval dětský běh, loutkové představení, taneční i hudební vystoupení.

Program startoval dětským během 400 metrů, kterého se zúčastnilo celkem 40 dětí z univerzitní mateřské školky i starších dětí zaměstnanců univerzity. Hlavní závod s hromadným startem běželo 174 účastníků, ti byli složeni ze zaměstnanců, studentů a absolventů. „Velice mile nás překvapila vysoká účast zahraničních studentů, kteří se nakonec umístili i na stupních vítězů,“ uvádí Alice Šustková, organizátorka akce Technika RUN. Běžeckou událost si nenechali ujít ani prorektoři naší univerzity Jaromír Gottvald a Petr Noskievič, z hostů pak můžeme jmenovat rektora Slezské univerzity v Opavě Pavla Tuleju nebo kvestora VŠP Jaroslava Beneše.

Na 5 kilometrů byl nejrychlejším běžcem v mužské kategorii španělský student Adrián Pérez Solla, který dokázal protnout cílovou pásku v čase 19:05, v ženské kategorii pak uspěla Eva Šlosarová s časem 23:18. Na 10 kilometrů se v mužské kategorii na první příčce umístil Matěj Vrzala, student Fakulty elektrotechniky a informatiky, který trať zaběhl v čase 38:12 a v ženské kategorii zvítězila studentka Ekonomické fakulty Markéta Sabelová s časem 48:39.

Běh se uskutečnil ve spolupráci s nadačním fondem Křídlení, kterému obdržel peníze ze startovného, každý ale mohl dle libosti přihodit i korunku navíc. „Jsme rádi, že běžci věnovali více peněz, než bylo nutné, podařilo se nám díky tomu finančně podpořit takřka celý projekt Jarda – vědec a autista,“ doplňuje Šustková. Celkově se vybralo 22 415 Kč a díky této částce se může realizovat výuka kybernetických kroužků pro děti s asperger syndromem.

Vloženo: 4. 10. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností