Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 10. 2020!

Do vnitra v Galerii VŠB-TUO

Do vnitra v Galerii VŠB-TUO
Polská umělkyně Agnieszka Cyranka-Pytlik je absolventka krakovské Akademie výtvarných umění v ateliéru malby a uměleckého oboru Slezské univerzity v Katovicích v ateliéru fotografie. Několik let žije a tvoří v Ostravě. Ve své umělecké tvorbě se soustředí na vzájemné vztahy mezi abstrakcí, geometrii a symbolickými prvky, které stanoví nejčastěji lidské postavy.

Výstava Do vnitra prezentuje energické malby znázorňující široce chápaný prostor a jeho dělení z jehož vnitra se pomalu vynořuje člověk hledající pro sebe místo a snažící se začlenit do téhož prostoru. V pracích podstatnou roli hraje barva – intenzivní, živé barvy, zejména nasycená červená a černá, a také masitý povrch a silně zvýrazněná kontura. Představeny jsou četná napětí, bariéry a nejasností, ale také pořádek vznikající z pomalu organizující se reality.

Kromě malby se umělkyně zabývá také fotografii představující zejména architekturu měst a objektů (hlavně Ostravy), vyznačující se velkými kontrasty, grafickými podíly a geometrickou konstrukci uzavřenou v černo-bílých obrazech.

Od 31. 10. do 30. 11 2016 bude výstava otevřená od 8 do 16 hod v Galerii VŠB-TOU v Ostravě-Porubě v 1. patře budovy rektorátu. Vernisáž výstavy zahájí Ing. Dalibor Bednář a proběhne 4. 11. 2016 od 17 hod.

Vloženo: 31. 10. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět