Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 22. 11. 2016!

Tržiště nápadů přivítá na univerzitě mladé inovátory

Tržiště nápadů přivítá na univerzitě mladé inovátory
V úterý 22. listopadu představí na VŠB – Technické univerzitě Ostrava žáci druhého stupně základních škol své nápady a vynálezy. Soutěžní týmy se utkají před odbornou porotou na takzvaném Tržišti nápadů. Akce se uskuteční od 9 do 12 hodin v budově Podnikatelského inkubátoru VŠB-TUO.

„Tržiště nápadů je vyvrcholením pětidenního kreativního programu Třída vynálezců, který probíhá přímo ve školách v Moravskoslezském kraji. V průběhu týdne se děti učí pod dohledem odborníků kreativně a technicky myslet, vynalézat nová řešení“, vysvětluje Tereza Benešová, jedna z organizátorek akce.

Hlavním cílem programu je vzbuzovat zájem o vědu a techniku, nicméně účastí na této aktivitě žáci získají i mnohé další znalosti a dovednosti. Nedílnou součástí Třídy vynálezců je také ochrana duševního vlastnictví, děti  nenásilnou formou učí, že řada vynikajících technických řešení již byla vynalezena a že je nadmíru důležité je umět najít a poučit se z nich.  Při prezentaci svého nápadu musí děti umět zaujmout porotu, žáci si osvojují také prezentační a komunikační dovednosti, zbavují se ostychu a zvyšují si sebevědomí.

Odborná porota složená ze zástupců Podnikatelského inkubátoru, science-learningového centra Svět techniky a PR specialisty ocení věcnými cenami nejlepší vynálezy ve třech kategoriích – nejlepší nápad, nejlepší technické zpracování a nejlepší prezentace.

Tržiště nápadů je zavedenou a velmi oblíbenou akcí, letošního již pátého ročníku se zúčastní téměř sto dětí především z ostravských základních škol.

Vloženo: 16. 11. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět