Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2016!

Student ze Singapuru tragicky zahynul na Slovensku

VŠB – Technická univerzita Ostrava vyjadřuje hlubokou soustrast rodině studenta Justina Tana Honng Tze původem ze Singapuru, který minulý týden zemřel na Slovensku v důsledku nehody.

Tragédie se stala v Nízkých Tatrách, kde Justin sám vypůjčeným autem vyrazil na výlet. Na hlavní cestě nedaleko lyžařského střediska v Jasnej, začaly během vichřice padat stromy. Student se auto snažil odstavit na stranu silnice, ale padající obrovský smrk zasáhl přímo jeho auto. Zareagoval správně, bohužel situace byla natolik nebezpečná, že nebylo kam uniknout. Sami záchranáři měli co dělat, aby během vyprošťování nedošlo k dalším ztrátám.  Ze zdemolovaného auta měli problém Justina vůbec vytáhnout, nakonec se jim to povedlo, byl však již ve velmi špatném zdravotním stavu. Zranění mozku bylo naneštěstí tak závažné, že v Liptovském Mikuláši lékaři stanovili diagnózu mozkovou smrt. 

Oddělení Mobilit, které má zahraniční studenty na VŠB-TUO na starosti, ihned začalo celou situace řešit s nemocnicí a rodinou studenta. Justin byl převezen do Martina na kliniku anesteziologické a intenzivní medicíny, kde proběhly testy, které potvrdily tragickou diagnózu. Čekalo se na rodinu, aby se mohla s Justinem naposledy rozloučit. Momentálně je rodina na cestě domů, univerzita řeší vše potřebné včetně odeslání osobních věcí a depozitu do Singapuru. 

Žádná slova nemohou vyjádřit smutek v srdci, který cítí Justinova rodina a přátelé. Celá univerzita a hlavně Fakulta strojní, na kterou přijel studovat, jsou v hlubokém zármutku nad ztrátou mladého nadaného člověka.

Vloženo: 28. 11. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět