Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2017!

Lednová výstava prof. Pokorného v Galerii VŠB-TUO

2. 1. 2017 - 31. 1. 2017
 Galerie VŠB-TUO
Lednová výstava prof. Pokorného v Galerii VŠB-TUO
Miroslav Pokorný, Alena Pokorná: Černobílá krása barevného Korfu

Řecké ostrovy ve Středozemí jsou fotografy vyhledávány i pro své jedinečné a neobvyklé scenérie bizarních vesniček a nespoutané přírody, hýřícími krásnými a poutavými barvami.

Jakkoliv je krása takových motivů velmi působivá, mohou výrazné a rozmanité barvy potlačovat jinou stránku zobrazené scény – emotivní vjemy figurálních tvarů, vykreslovanými bohatou paletou světel a stínů.

Výstavní soubor fotografií z ostrova Korfu představuje řešení tohoto problému odstraněním pestrých barev cestou převedení snímků do černobílého provedení, doplněného vhodným zdůrazněním barevných objektů různou intenzitou tónů šedých odstínů.

Fotografie byly pořízeny v době pobytu autorů – Miroslava Pokorného a jeho manželky Aleny Pokorné -  na ostrově v létě roku 2015. Miroslav Pokorný, absolvent oboru Umělecká fotografie na Lidové konzervatoři v Ostravě, působí jako profesor Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Výstava, pořádaná v Galerii VŠB-TUO budovy rektorátu v Ostravě-Porubě na ul. 17. listopadu 15, potrvá od 2. do 31. ledna 2017 a je přístupná v pracovní dny v době od 8 do 16 hodin.

49.8340128N; 18.1641594E
Vloženo: 19. 12. 2016