Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 1. 3. 2017!

FameLab 2017 - materiály k vyhlášení 7. ročníku mezinárodní soutěže

FameLab 2017 - materiály k vyhlášení 7. ročníku mezinárodní soutěže
British Council vyhlašuje další ročník soutěže FameLab – bavme se vědou.

FameLab 2016 – bavme se vědou!


Mezinárodní soutěž FameLab v České republice vstupuje do 7. ročníku! Zájemci mohou své přihlášky posílat do 27. února 2017.

O soutěži FameLab

Soutěžící musí v pouhých třech minutách publiku a odborné porotě vysvětlit své vědecké téma. Porota posuzuje, zda je vystoupení vědecky správné, srozumitelné laické veřejnosti a pokud možno i zábavné. V oblastních kolech ze soutěžících vybere deset nejlepších pro školení MasterClass a následující národní finále. Svého favorita / favoritku do finále nominuje svým hlasováním také publikum. Vítěz/ka národního finále reprezentuje Českou republiku v anglickém Cheltenhamu.

Tato soutěž pro mladé vědce a vědkyně vznikla v Anglii v roce 2004 a úspěšně se šíří po světě. Hlavními partnery na mezinárodní úrovni jsou vedle British Council také NASA a CERN.  Do dnešního dne se soutěže zúčastnilo více než 6000 mladých vědců z 30 zemí světa. V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše a za podpory Nadace Vodafone Česká Republika, Českých Center a Nadace Tomáše Bati.

FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum v oblasti medicíny, matematiky a přírodních a technických věd. Je možné přihlásit i vystoupení III. vědní oblasti, pokud budou tematicky či metodicky propojeny s přírodními či technickými vědami.

Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na www.famelabcz.com a na www.britishcouncil.cz

 

Vloženo: 5. 2. 2017
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 9320 - Řízení VaV
Zpět