Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Najděte na Kariéře PLUS tu pravou

Najděte na Kariéře PLUS tu pravou
Desátý ročník největšího veletrhu pracovních příležitostí v Moravskoslezském kraji Kariéra PLUS proběhne v úterý 14. března v prostorách auly VŠB – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Studentům a absolventům vysokých škol se na veletrhu představí více než stovka těch nejatraktivnějších zaměstnavatelů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Kariéra PLUS je akcí, která se každoročně těší velkému zájmu ze strany návštěvníků, a proto se pořadatelé snaží studentům a absolventům „najít tu pravou“ práci, brigádu, stáž či trainee program a pomoci jim tak vplout do pracovního světa. Velký zájem na univerzitě shledávají ale také ze strany vystavovatelů:  „Kvůli zájmu firem bylo letos nutné rozšířit výstavní prostory veletrhu, rozhodli jsme se proto další firmy umístit do koridoru směrem k nové knihovně a do přilehlé budovy D,“ uvádí prorektor pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti VŠB-TUO Jaromír Gottvald, pod jehož gesci akce patří. 

Pořadatelé si pro návštěvníky nachystali různorodý odborný program. Můžou si vyzkoušet pohovor nanečisto a to i v anglickém jazyce, dozvědět se o vychytávkách na sociální síti LinkedIn nebo jak napsat dobrý životopis. Letos se v rámci přednáškového bloku představí i známá absolventka VŠB-TUO a podnikatelka roku Marta Nováková s tématem „Den D ve tvé kariéře“. 

Tento rok pořadatelé očekávají na veletrhu Kariéra Plus zhruba 5000 účastníků, kteří si mohou vybrat z široké škály firem, mezi kterými lze objevit i řadu nováčků. Představí se společnosti napříč technickými, IT, ekonomickými, ale i humanitními obory. Uvést můžeme například Skupinu ČEZ, a. s., ArcelorMittal Ostrava a Brose, kteří jsou hlavními partnery veletrhu. Dále můžeme zmínit například KPMG, Kofolu ČeskoSlovensko a.s., Porsche Engineering, Amazon nebo AERO Vodochody AEROSPACE a.s. a mnoho dalších. Studenti a absolventi mají možnost navštívit na veletrhu prezentace jednotlivých firem a nahlédnout tak pod pokličku jejich fungování, mohou získat práci, stáže, brigády nebo i témata pro své bakalářské a diplomové práce. A hlavně mluvit přímo s lidmi nejen z personálních oddělení ale i přímo s jejich zaměstnanci na podobných pozicích. 

Organizátoři chystají nově i Fun zónu, v rámci které proběhne minigastrofestival a zábavný program „Tentokrát jsme mysleli i na relaxaci a zábavu našich návštěvníků i vystavovatelů, která by na tak veliké akci rozhodně neměla chybět. Proto jsme připravili občerstvení v podání oblíbených ostravských bister, vnitřní i venkovní chill out zónu,“ jmenuje z chystaného programu manažerka celého projektu Alice Šustková.

Vloženo: 10. 3. 2017
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět