Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studenti budou závodit se samořiditelnými modely vozidel

Studenti budou závodit se samořiditelnými modely vozidel
V úterý 4. 4. Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO pořádá soutěž v autonomním řízení modelů vozidel – NXP Cup. Cílem soutěže NXP Cup je projet neznámou dráhu modelem vozidla v co nejkratším čase a během jízdy z dráhy nevyjet. Akce je jedním ze šesti evropských kvalifikačních kol. Nejlepší středoškolské a vysokoškolské týmy postoupí do celoevropského finále, které se v letošním roce koná v Mnichově!

„Momentálně máme přihlášených 12 týmů a těšíme se, co předvedou,“ říká Dr. Olivka, hlavní organizátor za fakultu a dodává: „autonomní řízení je velké téma, například samořízená auta se již nejen vyvíjejí, ale i testují v reálných podmínkách.“  

Soutěž NXP Cup je celosvětová soutěž s mnohaletou tradicí. Účastní se jí středoškolští a vysokoškolští studenti s tím rozdílem, že soutěží na jiných dráhách. Účastníci soutěže smí využívat pouze předepsaný model vozidla a přísná pravidla soutěže jim nedovolují tato vozidla zásadně upravovat. Svůj um a důvtip tak musí všichni soutěžící prokázat zejména v programování řídícího počítače vozidla. Situace před vozidlem je snímána pomocí řádkové kamery, řízení se zajišťuje pomocí serva a pro pohon vozidla slouží dva nezávislé elektromotory. Během jízdy energii vozidlu dodává malý akumulátor s omezenou maximální kapacitou. 

Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO pořádá v úterý 4. 4. 2017 soutěž v autonomním řízení modelů vozidel. Soutěž bude probíhat od 9 do 15 hodin ve druhém patře budovy FEI v areálu univerzity v Ostravě-Porubě. Pořádání soutěže se v letošním roce ujala Katedra informatiky ve spolupráci s pobočkou firmy NXP v Rožnově pod Radhoštěm.

Vloženo: 31. 3. 2017
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět