Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2021!

Zlepši si techniku ve čtyřech minutách

Zlepši si techniku ve čtyřech minutách
Lze ve čtyřech minutách vysvětlit pohybové zákony nebo barevné chemické reakce? Na Vysoké škole báňské ˗ Technické univerzitě Ostrava Vám dokážeme, že je to možné.

24. dubna se v čase od 9 do 12 hod. v univerzitní aule sejdou žáci ze základních a středních škol z Ostravy a okolí. Pod hlavičkou kampaně Zlepši si techniku se zde uskuteční ostravská varianta světové soutěže mladých nadšenců a příznivců vědy. Jejich úkolem bude stručně a zábavně představit publiku a odborné porotě jakékoliv téma z matematiky, fyziky a techniky. 

“Žijeme ve zkratkovité době a chceme zjistit, jestli dnes děti umí podat informaci nejen srozumitelně, zábavně, ale i věcně správně,“ vysvětluje záměr soutěže Jarmila Černá z univerzitního týmu popularizace. Při prezentaci na pódiu mohou soutěžící využít pouze ty nejjednodušší pomůcky a rekvizity. “Soutěž je určena pro ty, kteří vědí co říct a jakým způsobem říct anebo se to chtějí naučit,” doplňuje Černá. 

Soutěž reaguje na alarmující skutečnost, že množství vědeckých pracovníků dnes není schopno předmět své vědecké činnosti srozumitelně obhájit. Na tento fakt dlouhodobě poukazuje například Akademie věd ČR, která podporuje vědecké pracovníky i v oblasti mediální komunikace a v rétorice, aby uměli svá odborná témata vysvětlit laické veřejnosti.

Vloženo: 20. 4. 2017
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět