Již popáté proběhne v květnu na VŠB-TUO mezinárodní setkání vědců pracujících v oblasti nanomateriálů a nanotechnologií. Konference NanoOstrava 2017, pořádaná Centrem nanotechnologií VŠB-TUO spolu s Ústavem geoniky AV ČR, bude hostit více než stovku vědců a studentů, a také desítky firem působících v oblasti nanotechnologií. Tradičně konferenci navštěvují účastníci z českých institucí a univerzit okolních zemí, jako je Polsko, Slovensko a Německo, ale i desítky účastníků z Turecka, Francie, Ruska i Číny, Indie, Japonska i USA.
Od úterý 23. května 2017 do čtvrtka budou účastníci přednášet a diskutovat v rámci šesti konferenčních sekcí zaměřených na technologii a charakterizace nanomateriálů, na terahertzovou technologii a fotovoltaiku, biosyntézu inspirovanou procesy v přírodě a nanotechnologie v medicíně. Mimo jiné zazní šest přednášek zvaných renomovaných odborníků na poli nanomateriálů a nanotechnologií, kde pozvání přijali prof. Stephen Mahler z australské Queensland univerzity, doc. Jan Rusz ze švédské Královské univerzity v Uppsale, prof. László P. Biró z maďarské Akademie věd, prof. Hatem Akbulut z turecké Sakaryjské univerzity a Dr. Emilien Peytavit z francouzské Univerzity Lille.
Svůj výzkum představí také čeští vědci, kupříkladu Dr. Antonín Fejfar z pražského Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR, který představí nové směry fotovoltaiky a terahertzové spektroskopie. VŠB-TUO bude reprezentovat mezi jinými doc. Martynková: „Lepší pevnost, optické vlastnosti nebo odolnost vůči otěru, tyto všechny nové vlastnosti představí nový materiál, který jsem získala rozložením grafitu na jednotlivé vrstvy a smícháním s polymerem plastu.“
Osobní setkání s českými i zahraničními vědci při těchto neformálních akcích byla v minulosti přínosem také pro studenty, kteří pravidelně tvoří významnou část účastníků. I minulé ročníky konference NanoOstrava tak přispěly k velkému počtu studentů Centra nanotechnologí, kteří studovali či studují na zahraničních vědeckých pracovištích.