Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2017!

V Galerii VŠB-TUO proběhne výstava Můj sen

 1. 9. 2017 - 30. 9. 2017
 Galerie VŠB-TUO
V Galerii VŠB-TUO proběhne výstava Můj sen
Výstava výtvarných prací nazvaná „Můj sen – My Dream“ je inspirovaná osobností příborského rodáka Sigmunda Freuda.

Společnost Sigmunda Freuda v Příboře připravuje na měsíc září 2017 výstavu výtvarných prací z mezinárodní výtvarné soutěže „Můj sen – My Dream“. Tato soutěž je určena dětem a mládeži od 3 do 26 let a má již 20letou tradici. Jejím hlavním cílem je propagace jedné z nejvýznamnějších osobností Moravskoslezského kraje – Sigmunda Freuda. Každoroční uzávěrka soutěže je stanovena na 6. května, na den Freudova narození. Výstava reaguje na skutečnost, že dosud Freud je, podobně jako například Leoš Janáček, stále ještě známější v zahraničí, než doma, a chce tuto situaci zlepšit.

Tato výtvarná soutěž je velmi oblíbená jak u dětí, tak i u pedagogů. „Domnívám se, že je to způsobeno šíří svobody rozhodování, kterou mladým tvůrcům poskytuje. Soutěžní propozice totiž uvádí, že obsahem kresby nemusí být pouze sen ve spánku, ale i denní snění – přání a touhy“, říká Marie Šupová, předsedkyně Společnosti Sigmunda Freuda.

Výstava bude doplněna citáty o snech v češtině a angličtině a také výčtem dalších úspěšných projektů, směřovaných k propagaci našeho světově význačného rodáka. „Myslím si, že jméno Freud je dodnes „nosná značka“ a že skrývá značné rezervy pro účinnou mezinárodní propagaci našeho kraje“, doplňuje Marie Šupová.

Vloženo: 10. 8. 2017
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět