Platnost příspěvku skončila 29. 10. 2020!

VŠB-TUO poběží a podpoří dobrou věc

Univerzitní běh prověří fyzičku a zároveň podpoří dobrou věc. 4. 10. 2017 Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava pořádá další ročník běhu Technika Run. Výtěžek půjde na Mobilní hospic Ondrášek, který se letos snaží s novou kampaní „Doma“ oslovit širokou veřejnost.

Zaměstnanci, studenti a absolventi VŠB-TUO už podruhé předvedou svou zdatnost na univerzitním běhu Technika Run. Ten se uskuteční 4. 10. 2017 v areálu porubského kampusu a jeho trasa vede do blízkého lesoparku až k planetáriu. „Pro letošní ročník jsme připravili tři kategorie: deseti a pětikilometrovou pro zkušené běžce, 1600 m dlouhou kategorii pro nadšence, kteří sice pravidelně neběhají, ale chtějí podpořit dobrou věc. Jsme rádi, že máme v předběžné registraci přihlášených 250 závodníků,“ řekla hlavní organizátorka běhu Alice Šustková. Novinkou letošního ročníku je soutěž čtyřčlenných týmů z různých univerzitních pracovišť a studentských skupin. Program sportovního odpoledne startuje v 15:00 závodem dětí z Univerzitní mateřské školky a pokračuje v 16:00 startem závodu dospělých.

Univerzitní závod bude se vším všudy, už se leští poháry a chystají stupně vítězů. Sportovní výkon je věc jedna, ale hlavní myšlenkou akce je běžet pro dobrou věc. Výtěžek ze startovného poputuje do veřejné sbírky Mobilního hospicu Ondrášek, který provází nevyléčitelně nemocné děti i dospělé v poslední etapě života a odbornou péčí jim umožňujeme strávit takové období doma, v kruhu rodiny. Loňský ročník Technika Run se uskutečnil ve spolupráci s nadačním fondem Křídlení. 210 běžců tak podpořilo celý projekt Jarda – vědec a autista. Celkově se vybralo přes 22 tis. Kč a díky této částce se mohla realizovat výuka kybernetických kroužků pro děti s Asperger syndromem.

Vloženo: 2. 10. 2017