Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2020!

Říjnové Mineralogické setkání na VŠB-TUO

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO připravuje na sobotu 14. října 2017 tradiční Mineralogické setkání. Akce se uskuteční v prostorách auly v areálu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 9:00 do 14,30 hodin. Návštěvníci prodejní výstavy se mohou opět těšit na velké množství zajímavých vzorků minerálů a zkamenělin. Chybět nebude ani odborná literatura a předměty, které jsou spojené s geologií a hornictvím. Na výstavních plochách se objeví i výrobky z přírodnin a autorské šperky.

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO připravuje na sobotu 14. října 2017 tradiční Mineralogické setkání. Akce se uskuteční v prostorách auly v areálu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 9:00 do 14,30 hodin. Návštěvníci prodejní výstavy se mohou opět těšit na velké množství zajímavých vzorků minerálů a zkamenělin. Chybět nebude ani odborná literatura a předměty, které jsou spojené s geologií a hornictvím. Na výstavních plochách se objeví i výrobky z přírodnin a autorské šperky.

„Jarní výstavu navštívilo přes 1400 návštěvníků, a protože je akce již pevně zapsána v povědomí nejen ostravských občanů, očekáváme při podzimním setkání podobný zájem,“ říká jedna z organizátorek, Martina Polášková.

Jako pokaždé při konání této akce budou současně zdarma otevřeny i sbírky Geologického pavilonu prof. F. Pošepného, který se nachází hned vedle auly VŠB-TUO. „Geologický pavilon je veřejnosti běžně přístupný pouze ve všední dny. V souvislosti s konáním Mineralogického setkání však bude otevřen i v sobotu, a to do 14,30 hodin“, doplňuje informace pracovnice pavilonu Lenka Petrušková.

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geopavilon.vsb.cz/  nebo získat na telefonním čísle: 597 325 392.

Vloženo: 10. 10. 2017