Platnost příspěvku skončila 4. 1. 2019!

Univerzita se prezentuje na Gaudeamu Brno 2018

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava se chystá na veletrh Gaudeamus Brno 2018, který se bude konat už příští týden. Na veletrh nabídky vysokoškolského studia pojedou univerzitu prezentovat hlavně její studenti.

Veletrh Gaudeamus probíhá každoročně ve třech městech České a Slovenské republiky – v Praze, Brně a Nitře. Jeho cílem je propojit vzdělávací instituce, tedy vysoké školy a univerzity s jejich potenciálními studenty. Veletrh každoročně navštíví na 40 000 lidí, vystavuje na něm na 300 institucí a provází ho více než 20letá tradice. Letos bude Gaudeamus Brno probíhat od 31. října do 3. listopadu a studenti si budou moci vybrat více než z 10 000 oborů. Nejvíce zahraničních vystavovatelů je z Velké Británie, Číny, Dánska, Rakouska, Slovenska, Nizozemí a Švýcarska. Pro nerozhodné studenty nabízí Gaudeamus Brno Testovací centrum a poradenský servis.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava bude na veletrhu prezentovat studijní programy a obory a v rámci doprovodného programu Věda pro život představí také exponáty, praktické ukázky vědy a techniky. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet interaktivní lavičku, kráčejícího roboty, popkornovač alias fluidní kotel nebo si prohlédnout model výškového domu.

Univerzitu v této prezentační aktivitě letos poprvé podpořilo i Statutární město Ostrava. Finanční podpora byla použita s cílem přilákat do Ostravy mladé lidi ke studiu technických nebo ekonomických oborů na VŠB-TUO.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy

Vloženo: 24. 10. 2017