Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2017!

Kamil Übelauer: Island

 6. 11. 2017 - 30. 11. 2017
 Galerie VŠB-TUO
Kamil Übelauer: Island
Výstava fotografií v Galerii VŠB - Technické univerzity Ostrava.

Island. Země ledu a ohně. Ostrov, který je rozlohou asi o čtvrtinu větší než Česká republika. Vulkanický ostrov v Atlantiku, který má velmi krátkou geologickou historii, zato však disponuje enormní dávkou přírodních krás. Od norských břehů je vzdálen okolo 900 km, břehy Grónska jsou pak už jen o třetinu dále. Rozloha Islandu činí něco málo přes sto tisíc čtverečních kilometrů a žije na něm pouhých 300 tisíc obyvatel. Některé severní břehy ostrova se dotýkají hranice severního polárního kruhu.

V únoru roku 2016 jsem společně se dvěma souputníky podnikl soukromou dvoutýdenní výpravu na tento nádherný ostrov. V zimních podmínkách jsme si naplánovali trasu kolem jižního pobřeží a pohybovali se po jednoduše dostupných místech. Dá se říci, že jsme viděli jen nepatrný zlomek toho, co Island skutečně nabízí, i přesto nám jeho dary bohatě vystačily na celý náš pobyt. Oblast blízká ledovci Vatnajökull, kde jsme strávili většinu času, nabízí nespočet atraktivních divů přírody a stejně tak je tomu i na mnoha dalších místech kolem jižního pobřeží. 

Výstavní kolekce, se kterou mířím do zdejší galerie, je výběrem toho nejlepšího z obrovské porce obrazového materiálu, kterou jsem si z Islandu přivezl. Pro mě je i cennou památkou na těch několik emotivně velmi silných okamžiků, které jsem tam zažil. Pokud se tvrdí, že příroda je mocná čarodějka, na Islandu se nachází důkazy tohoto tvrzení doslova na každém kroku. Věřím, že kouzla Islandu zapůsobí i na Vás…

 

Kamil Übelauer

amatérský fotograf a příležitostný cestovatel

člen Fotoklubu Havířov

  49.8340128N; 18.1641594E
Vloženo: 27. 10. 2017
Kategorie:  Chystané akce
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět