Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2020!

5. ročník akce Poznej správnou techniku

5. ročník akce Poznej správnou techniku
Univerzita otevře své dveře a nabídne den plný zábavy a techniky

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se bude již popáté konat akce Poznej správnou techniku. Na tu jsou zváni všichni zvídaví, malí i velcí, které baví technika a rádi objevují svět. Na zábavné dopoledne připravené popularizátory z VŠB – Technické univerzity Ostrava dorazí přes 1100 žáků a studentů. Hlavním lákadlem letošní akce je ÚDIF - Úžasné divadlo fyziky. 

Program akce Poznej správnou techniku začne v 9 hod. a až do 14 hod. bude naplněný technikou ve všech možných podobách. „Návštěvníci akce se mohou těšit na komentované prohlídky našich pracovišť, budeme kouzlit s kovy, hrát si s mobilními roboty nebo simulovat formuli. Čeká na ně také laserové bludiště, virtuální a rozšířená realita, 3D tisk, levitující motor poháněný světlem, architektura v kostkách, matematické a jiné hádanky i práce s výbušninami,“ shrnuje nabitý program jedna z organizátorek akce Jarmila Černá. 

Vědci z VŠB-TUO si také připravili přednášky, takže se děti dozví více o biomedicínském inženýrství, telekomunikacích, energetice, statice, výpočetní matematice, kybernetice, geotechnice, architektuře, mobilních technologiích i slévárenství. Letos je připraveno i divadelní představení – pozvali jsme Úžasné divadlo fyziky z Brna, které představí hru Osvícení elektřinou, jedno představení proběhne v 10 a druhé v 12 hod. Zájem o akci byl jako v minulých letech větší než kapacitní možnosti. „Akce Poznej správnou techniku představuje naši univerzitu jako místo, kde se technika vyvíjí dále. Žáky a studenty by měla formou, kterou na akci prezentujeme, zaujmout jako něco, co je zábavné. Ale také jako něco, v čem se sami mohu rozvíjet, věnovat se tomu během studia a poté i v zaměstnání,“ shrnuje poslání akce Jarmila Černá.

Vloženo: 6. 11. 2017
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět