Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 28. 11. 2019!

Český Siemens otevřel v Ostravě R&D centrum

Český Siemens otevřel v Ostravě R&D centrum
Český Siemens otevřel v Ostravě R&D centrum pro vývoj elektromotorů, generátorů a řešení pro Průmysl 4.0

Společnost Siemens ČR v Ostravě otevřela 27. 11. 2017 nové výzkumné a vývojové (R&D) centrum zaměřené na vývoj elektromotorů, generátorů a řešení pro Průmysl 4.0. Firma zde zaměstná až 100 nových pracovníků, převážně na pozicích elektro a strojních konstruktérů. Ostravské R&D centrum má globální charakter a je celosvětově teprve druhým centrem koncernu Siemens AG s tímto zaměřením. Český Siemens bude v rámci nového R&D centra úzce spolupracovat s VŠB-TUO. Generální ředitel Siemens Česká republika, Eduard Palíšek: „Schopnost inovovat je zásadní konkurenční výhoda. Otevření nového, již šestého, vývojového centra Siemens v České republice nám umožní nabízet zákazníkům na celém světě ta nejpokročilejší digitální řešení pro elektromotory a generátory vytvořená českými odborníky,“ okomentoval otevření centra generální ředitel Siemens ČR Ing. Eduard Palíšek, Ph.D., MBA.

Otevřením ostravského R&D centra Siemens významně posílí své aktivity v oblasti výzkumu a vývoje v regionu. Nové centrum až pro 100 zaměstnanců bude sloužit pro vývojové aktivity v oblasti elektrických točivých strojů (tzn. elektromotorů a generátorů) a řešení pro Průmysl 4.0. Úkolem vývojového centra pro elektromotory a generátory je poskytovat vysoce specializované vývojové služby nejen závodům Siemens v České republice, které tyto produkty vyrábějí (Frenštát p. Radhoštěm, Mohelnice a Drásov), ale stejně jako ostatní vývojová centra, také celému koncernu Siemens. V novém centru Siemens plánuje zaměstnat zejména elektro a strojní konstruktéry a odborníky pro speciální simulace a analýzy, jakož i specialisty na vývoj aplikací pro Průmysl 4.0. Zároveň zde bude působit také oddělení engineeringu a centrální nabídkové centrum.

Ostravské R&D centrum má globální charakter – je prvním Siemens centrem zaměřeným na vývoj v této oblasti v Evropě a v rámci globálního koncernu Siemens AG pak teprve druhým na světě. Jeho řešení tak přispějí k inovacím v oblasti elektromotorů, generátorů a řešení pro Průmysl 4.0 pro zákazníky z celého světa.

V rámci nového R&D centra bude český Siemens úzce spolupracovat také s akademickým partnerem, VŠB – Technickou univerzitou Ostrava. Spolupráce s univerzitou nebude spočívat jen ve vývoji produktů, ale také ve vývoji nových výrobních technologií, robotizaci, technických a procesních simulacích, v oblasti Průmyslu 4.0 a díky superpočítači i ve zpracování velkých dat. Siemens již dnes spolupracuje s VŠB-TUO na různých tématech a otevřením vývojového centra se spolupráce ještě více prohloubí. Technické zázemí univerzity a dosavadní spolupráce byly jedním z rozhodujících faktorů, proč Siemens otevřel R&D centrum právě v Ostravě. 

V současnosti pracuje v Siemens ve výzkumu a vývoji v ČR více než 900 zaměstnanců, a to nejen v Ostravě, Praze, Brně či Plzni, ale také v lokalitách, kde má Siemens své výrobní závody. Firma také v současnosti spolupracuje s více než třicítkou středních a vysokých technických a přírodovědných škol na vědeckých a vzdělávacích projektech, výuce studijních oborů, studentských praxích a na vybavenosti škol. Atraktivitu a prestiž technického vzdělání každoročně podporuje prostřednictvím prestižní vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense pro talentované studenty, vědecké týmy a pedagogy. Český Siemens uzavřel i partnerství s vybranými technickým univerzitami a podporuje devět vysokoškolských profesorů.

 

Vloženo: 28. 11. 2017
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět