Platnost příspěvku skončila 2. 3. 2018!

Výstava TROJICE 2018

5. 2. 2018 - 2. 3. 2018
 Galerie VŠB-TUO
Výstava TROJICE 2018
Únorová výstava v Galerii VŠB – Technické univerzity Ostrava

V únoru proběhne v Galerii VŠB – Technické univerzity Ostrava výstava pod názvem TROJICE 2018. Výstava potrvá do 2. března a zhlédnout ji můžete v pracovní dny od 8 do 18 hodin.

Autory výstavy jsou:

• Jana Dědochová | malba na hedvábí

Studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně u profesorky Ing. Arch. Olgy Drápalové v ateliéru propagačního výstavnictví, pokračovala na Vysoké škole filosofické fakultě university Palackého v Olomouci oborem andragogika. Při práci s hedvábím kombinuje techniky tisku a malby. Čisté hedvábí považuje za nádherný a nenapodobitelný materiál pro umělecké sdělení. „Každý hedvábný obraz, který přede mnou vzniká, je nenapodobitelný originál, spojující vlastnosti látky, barev, mých rukou a kouzlo náhody.

• Milan Kaplan | roztíraný pastel

Malbě a kresbě se začal věnovat až od roku 2008, kdy se poprvé účastní prázdninových ateliérů v Bechyni, kde maluje pod vedením Petra Štoidla, Jiřího Novotného a Miroslava Olivy. Svůj způsob realizace našel u suchého pastelu, který roztírá prsty nebo s pomocí jemného papíru. „Malovat je pro hlavu úžasný odpočinek. Okouzlení z tvoření. Barvy, tvary, prostor, radost.  K tomu pocit nejistoty, jestli jsem dost dobrý, abych namaloval alespoň část toho, co mi bylo umožněno vidět a cítit. Baví mě malovat a už tohle samotné je pěkné.“

• Jarka Rybová | keramické plastiky

Vystudovala Střední uměleckou školu v Uherském Hradišti, obor výtvarné zpracování keramiky pod vedením profesora Stanislava Mikuláštíka a Ladislava Groše. Vystavovat začala v roce 1977. V současné době pracuje na vytváření modelovaných a lepených keramických plastik a reliéfních keramických obrazů. Celá tvorba je ve znamení co nejdokonalejšího technologického zpracování. Autorka využívá různorodého charakteru keramických hlín, kontrastu hrubé a jemné hmoty. Pracuje s barevností glazur, s jejich leskem a matem. Vypaluje v elektrické peci a také živým ohněm.

Vloženo: 5. 2. 2018
Kategorie:  Chystané akce