Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2021!

Výherci programu GREEN LIGHT pro 2018

Výherci programu GREEN LIGHT pro 2018
Mezi podnikatelskými projekty zabodoval osobní měřák ovzduší i pomůcka pro plastické chirurgy

Ve čtvrtek 12. dubna se na VŠB – Technické univerzitě Ostrava uskutečnilo slavnostní finále již 5. ročníku programu na podporu podnikání GREEN LIGHT. Před porotou a publikem se představilo 8 začínajících podnikatelských projektů. U poroty a diváků nejvíce uspěl osobní měřák ovzduší Dustee, zabodoval ale také systém pro vizualizaci 3D obsahu nebo pomůcka pro plastické chirurgy.   

První místo u poroty a několik dalších cen si odnesl projekt Dustee. Iniciátor projektu Nikola Carić k vítězství uvádí: „Do GREEN LIGHTu jsem s nápadem osobního měřáku ovzduší přišel sám, protože mi vadí špatná kvalita ovzduší a také se mu profesně věnuji v neziskové organizaci Čisté nebe. V Akcelerátoru se mi podařilo najít skvělý tým lidí z různých oblastí, které spojuje stejný zájem. Spolu jsme navrhli prototyp a rozjeli spolupráci s dalšími partnery. Finance využijeme na zdokonalení a další testování našeho měřáku.“ 

Druhé místo si odnesl projekt Quine Engine. Jedná se o platformu pro zpracování a vizualizaci nápadů a produktů, pro které je vhodná 3D prezentace. „Lidé obecně lépe chápou souvislosti ve 3D, díky našemu systému ji mohou vytvořit i sami programátoři nebo grafici. Systém je výborný pro firmy, které mají vlastní vývojové aktivity a potřebují svým zákazníkům vysvětlit své produkty bez složité terminologie. GREEN LIGHT nám pomohl ujasnit si business model a získat kontakty na zahraniční trh,“ dodává autor programu Ondřej Vaňka. 

Třetí místo v hlasování poroty, kterou tvořili investor Miloš Lukačka, novinář Miloš Čermák a e-commerce podnikatel Adam Kurzok získal projekt Bellecup. Jeho potenciálními zákazníky jsou plastičtí chirurgové, za nápadem stojí právě jeden z nich MUDr. Libor Streit, Ph.D. „Díky našemu zařízení pro odběr a zpracování tuku se razantně zkracuje délka operací využívajících techniku přenosu tuku, např. rekonstrukce nebo zvětšení prsou vlastním tukem. Zkracuje se tak i trvání anestézie. To znamená menší zátěž pro pacienta a úsporu finančních nákladů. Výhru použijeme na cestu do zahraničí za investory a budoucími distributory,“ dodává autor nápadu.

Do 5. ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru se přihlásilo 38 projektů, 8 z nich úspěšně ukončilo intenzivní tříměsíční program, ve kterém jejich autoři během workshopů a osobních konzultací dále rozvíjeli svůj produkt. „Letošní ročník byl, co se týče nápadů, opravdu silný. I ty, co si neodnesly žádnou z cen, mají veliký potenciál uspět na trhu. Ať už je to unikátní nosič na horská kola, designový panel pro stavbu PC, netradiční služba pro cestovatele, hra pro pacienty s onemocněním mozku nebo systém, který pomocí umělé inteligence výrazně usnadní práci účetním,“ uvádí Andrea Šimoníková z univerzitního Centra podpory inovací, které program pořádá. 

 

Organizátorem programu GREEN LIGHT je Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Hlavními partnery programu jsou Moravskoslezský kraj a Moravskoslezské inovační centrum, partnerem společnost Brose. Program je realizován díky podpoře mnoha dalších podporovatelů.

Vloženo: 13. 4. 2018
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět