Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Mladí technici řádí na VŠB – Technické univerzitě Ostrava

Mladí technici řádí na VŠB – Technické univerzitě Ostrava
Dneškem ožívá porubský kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava. Děti zaměstnanců univerzity nastupují na první turnus příměstského letního tábora Techcamp.

O letošních prázdninách pořádá popularizační tým „Zlepši si techniku“ hned čtyři turnusy příměstského tábora Techcamp. A všechny jsou hned od začátku beznadějně zaplněné. VŠB  – Technická univerzita Ostrava tak má jasno, že toto je určitě nejoblíbenější benefit mezi jejími zaměstnanci, tedy těmi, kteří mají děti. 

A co začínající vědce čeká? Děti budou objevovat svět pod mikroskopem, postaví si vlastní wifi síť nebo si v týmu vyrobí mapu kampusu, možná historickou, možná vymyslí, jak bude kampus vypadat v budoucnosti. „Díky vzájemné spolupráci se tak děti lépe seznámí a naučí se práci v týmu a koordinaci vzájemných činností. A aby měly památku na letošní tábor, vymodelují si drobnost z keramiky dle vlastního přání,“ vysvětluje Jarmila Černá, metodička popularizačních akcí na univerzitě. 

Do programu se zapojují různá univerzitní pracoviště, od chemických laboratoří, přes kolegy z informatiky nebo energetiky až po Katedru tělesné výchovy a sportu, která připravuje nezbytné sportovní vyžití. „Tábor je pro děti od 7 do 13 let, letos máme ale jeden turnus i pro starší děti, ten je více technicky zaměřený a jeho tématem je elektromobilita,“ doplňuje Jarmila Černá. 

Ale aby tábor zůstal táborem, děti čeká také návštěva koupaliště, posezení u táboráku, jedno odpoledne ve 14. století, kdy si vyzkouší život šermíře, rytířskou výzbroj nebo lukostřelbu, a hlavně celodenní výlet do Šternberka na prohlídku Expozice času. 

V termínu 13. – 17. srpna pořádá univerzita příměstský tábor i pro děti s poruchou autistického spektra. Již od roku 2015 připravuje VŠB – Technická univerzita Ostrava pro talentované děti s touto vývojovou poruchou kybernetické kroužky, kterých se celoročně účastní. „Účastníci tak už prostředí univerzity a kampusu znají a cítí se tady lépe a na tábor se velmi těší,“ vysvětluje Tereza Benešová z popularizačního oddělení univerzity. V rámci tábora děti vyrazí na celodenní výlet do Fajne Dílny. 

Děti tak v kampusu vystřídají své starší kolegy, zahraniční studenty z Itálie, Francie nebo třeba až z Maroka, kteří na začátku července dorazili na letní školy pořádané jednotlivými katedrami a pracovišti. Porubský kampus ani přes léto není opuštěný.

Vloženo: 23. 7. 2018
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět