Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Další ročník festivalu Art and Science představí univerzitu 6. 9. 2018

Další ročník festivalu Art and Science představí univerzitu 6. 9. 2018
Festival Art and Science i letos představí to nejlepší z obou oblastí – vědy i umění. Uskuteční se ve čtvrtek 6. 9. 2018 a svým rozsahem zasáhne téměř celý porubský kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava. Že je někdy umění dělat vědu se od rána přesvědčí hlavně studenti ostravských středních škol. Odpolední program je pak věnovaný široké veřejnosti. Pro školáky a studenty vystoupí rapperská skupina ATMO music, festival pomyslně ukončí Ivan Mládek se svým Banjo Bandem a skupina N.O.H.A.

Čtvrtý ročník unikátního univerzitního festivalu předvede od 9 – 22 hod., čím se zabývají její pracoviště. Cílem je ale i představit některé vědce jako kreativce, kteří se ve svém volném čase věnují umění. V dopoledních hodinách si budou moci žáci základních a studenti středních škol vyzkoušet například vstup do virtuální reality, zatelefonovat pomocí světelných paprsků nebo se podívat do nanonsvěta prostřednictvím malování na látku. Zajaté blesky, to je název komentované ukázky vlastností bleskového elektrického výboje, která rovněž čeká na své zájemce. Toto doplní ukázky požárního sportu, laserové bludiště, prezentace Konfuciovy třídy a desítky dalších pokusů, expozic a workshopů. 

Kdo dorazí až na odpolední program, určitě nepřijde zkrátka. Může si projít stánky jednotlivých univerzitních pracovišť a podívat se třeba na měření chemického složení zlatých a stříbrných šperků a hodinek. Nebo si vyzkouší, jak je náročné jezdit ve městě s invalidním vozíkem. Vědu a její prezentaci doplní umění ve všech možných podobách, bude se konat výstava velkoplošných fotografií mikroorganismů pod mikroskopem nebo ukázka prací studentů oboru Umělecké slévárenství. 

Ani nabitý večerní program festivalu Art nad Science nenechá nikoho v klidu. Ivana Mládka a jeho Banjo Band a hudební skupinu N.O.H.A. doplní kapely akademických pracovníků VŠB-TUO, a také univerzitní Dechový orchestr.

Vloženo: 31. 8. 2018
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět