Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Vrcholí přípravy na 2. ročník Festivalu ostravských knihoven

Vrcholí přípravy na 2. ročník Festivalu ostravských knihoven
Po úspěšném prvním ročníku chystají organizátoři další Festival ostravských knihoven. Zábavné putování po knihovnách v centru Ostravy a okolí za poznáním a zajímavým programem se uskuteční v úterý 2. 10. 2018. Do druhého ročníku se zapojilo již osm knihoven různého typu, tedy o 2 více než v roce 2017.

Hlavní myšlenkou Festivalu ostravských knihoven je ukázat veřejnosti rozmanitost knihoven, které sídlí v centru Ostravy a nejbližším okolí. Exkurze a zajímavý program přiblíží návštěvníkům, v čem jsou jednotlivé knihovny jedinečné a jak se zorientovat v jejich nabídce a službách. Pokud účastníci „oběhnou“ 6 knihoven a získají do festivalové pohlednice razítka, obdrží ve vybrané knihovně zdarma registraci či jiný hodnotný bonus, v každé navštívené knihovně také drobné pozornosti.

Nováčky jsou v letošním roce knihovny Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ostravě a Archivu města Ostravy. Kromě nich se festivalu zúčastní již tradičně Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění, knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB – TU Ostrava a knihovna Ostravského muzea.

Každá z knihoven si nachystala zajímavý program, který v současnosti pilně ladí. Na webových stránkách www.festivalostravskychknihoven.cz můžou zájemci sledovat přípravy programu již nyní. Návštěvníci festivalu mohou očekávat zajímavé přednášky, workshopy, soutěže, kvízy, deskové hry či výstavy.

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, která je hlavním pořadatelem akce, věří, že v Ostravě byla zahájena nová tradice, jež se stane oblíbenou součástí každoročního Týdne knihoven. Všechny knihovny si váží toho, že se návštěvníci v loňském roce zúčastnili akce v hojném počtu. I letos by rády ukázaly, že knihovníci vykonávají užitečnou práci, dokážou ji zajímavě představit a umí se skvěle bavit.

Letošní ročník festivalu se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.

 

Za organizační tým Festivalu ostravských knihoven                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Marcela Stehlíková

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

stehlikova@svkos.cz

tel. 731680947

 

Mediální partner

Partner

 

 

 

Vloženo: 6. 9. 2018
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět