Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Po padesáti letech znovu na univerzitě

Po padesáti letech znovu na univerzitě
Zlatá promoce je slavnostní promoční událost, která je určena absolventům VŠB-TUO po padesáti letech od jejich řádných promocí.

Zlatá promoce je slavnostní promoční událost, která je určena absolventům VŠB-TUO po padesáti letech od jejich řádných promocí. Zlatí absolventi se i tentokrát sejdou v prostorách auly VŠB-TUO za přítomnosti rektora univerzity prof. Václava Snášela. Letos akce proběhne v pátek 21. září od 10:00 hod. za účasti 120 absolventů a absolventek Hornicko-geologické, Hutnické a Fakulty báňského stojnictví. Někteří se tak vrátí na svou alma mater poprvé od roku 1968. 

Na zlaté absolventy čeká komentovaná prohlídka prostor univerzity, bohatý doprovodný program a hlavně setkání s bývalými spolužáky. Navíc si každý odnese domů krásný pamětní diplom a oživené vzpomínky na svá studia. Dostanou také možnost obléknout si slavnostní talár a po 50 letech vyhodit čepici do vzduchu.

V 13:30 hod. pak ve stejný den proběhne také slavnostní odhalení Stopy absolventa. Jeho „stopa“ bude umístěna na Chodník slávy před budovou rektorátu VŠB-TUO. Oceněným letos bude pan profesor Jan Schenk, odborník v oboru Důlní měřictví, profesor na Hornicko-geologické fakultě a vedoucí Institutu geodézie a důlního měřictví.

Stopa absolventa bude udělena už po páté v řadě. Tradice začala v roce 2014, kdy byla plaketa věnována Ing. Janu Světlíkovi, rok poté in memoriam profesorovi Karlu Mazancovi, působícímu v oboru materiálového inženýrství a fyzikální metalurgie. V roce 2016 svou stopu obdržel také profesor Petr Horyl, významný odborník v oboru aplikovaná mechanika. Loni byla odhalena stopa profesora Josefa Aldorfa, původně z Hornicko-geologické fakulty. Ten na VŠB – Technické univerzitě Ostrava pracuje již od roku 1962 a v rámci svého pedagogického a vědecko-výzkumného působení zastával rovněž vedoucí funkce na úrovni univerzity, Hornicko-geologické fakulty a následně Fakulty stavební.

Vloženo: 17. 9. 2018
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět