Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

VŠB-TUO otevře nové Kariérní centrum

VŠB-TUO otevře nové Kariérní centrum
Jen vloni pomohlo při hledání práce tisícovce studentů

VŠB – Technická univerzita Ostrava k jednomu z největších veletrhů práce Kariéra PLUS letos přidává novinku. Univerzita v úterý 25. 9. 2018 otevře Kariérní centrum. To kromě nabídky práce a stáží bude celoročně zájemcům nabízet kurzy, školení a praktické aktivity spojené s posílením měkkých dovedností či osobnostním rozvojem. 

Se začínajícím akademickým rokem zahájí na VŠB-TUO svou práci i Kariérní centrum v nových prostorách. Jeho fungování bylo zatím „jen“ virtuální na akcích, webu a sociálních sítích. Kromě březnového veletrhu Kariéra PLUS nabízelo studentům a absolventům workshopy, školení, koučování, přednášky a další možnosti, jak se co možná nejlépe připravit na pracovní pohovor i na přechod ze studia do práce. „Zároveň ale Kariérní centrum může pomoci při hledání budoucího zaměstnavatele nebo získání poradenství a podporu k rozjezdu podnikání. Jen v tomto stavu se Kariérní centrum postaralo o více než 1200 studentů a absolventů ročně,“ představuje práci centra Mgr. Alice Šustková, hlavní koordinátorka. 

Kariérní centrum sídlí v porubském kampusu VŠB-TUO na budově C (kruhovka), kde se nově soustřeďují také další služby pro studenty, např. Contact Point pro zahraniční studenty, zázemí pro studentské organizace nebo Konfuciova třída. Kariérní centrum se poprvé zájemcům otevře 25. 9. 2018 v 10 hod. V tento den představí své aktivity pro nový akademický rok a hlavně ukáže studentům, kde ho najdou. 

„O vysokoškolské absolventy technických oborů je mezi zaměstnavateli velký zájem. Studenti jsou velmi dobře připraveni pro vstup do praxe z odborného hlediska. Pro rozvoj měkkých dovedností a pomoc při orientaci na trhu práce je taky pro ně právě Kariérní centrum. To je také kontaktním místem pro setkávání s odborníky z praxe,“ shrnuje hlavní úkol Kariérního centra Alice Šustková.

 

Vloženo: 24. 9. 2018
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět