Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2021!

Den otevřených dveří VŠB-TUO předvede univerzitu jako celek

Den otevřených dveří VŠB-TUO předvede univerzitu jako celek
Již tento pátek 25. ledna 2019 od 8.30 do 14.00 hod. se na VŠB – Technické univerzitě Ostrava uskuteční Den otevřených dveří.

Již tento pátek 25. ledna 2019 od 8.30 do 14.00 hod. se na VŠB – Technické univerzitě Ostrava uskuteční Den otevřených dveří. Tentokrát se v jeden den představí všechny fakulty najednou. Studenti středních škol a gymnázií, nejen z Moravskoslezského kraje, se tak mohou přijít podívat, jak to na univerzitě funguje, jaké studijní obory fakulty nabízí, a které formality jsou nutné pro podání přihlášky. 

Akce se koná nejen v porubském kampusu univerzity, ale také na fakultách v centru města, ve Výškovicích a v Porubě. Pro návštěvníky je připravena bezplatná kyvadlová doprava. Na Dni otevřených dveří se představí také partneři fakulty a zaměstnavatelé jejich absolventů. 

V budově auly VŠB-TUO na ul. 17. listopadu najdete stánky Hornicko-geologické fakulty, Fakulty materiálově-technologické a Fakulty strojní. Hornicko-geologická fakulta si pro zájemce o studium připravila zajímavý program, dozvíte se něco o odpadech, rentgenovém pohledu či mikroorganismech, bojovat můžete se suchem nebo zkusíte uhodnout, který nápoj nejlépe uhasí žízeň. Studenti a pedagogové vám mimo jiné ukáží různé druhy živočichů, kteří žijí v našich domovech. Těšit se můžete i na ukázky odsolování, kvíz o vodní stopě nebo videa o práci v dolech. Fakulta materiálově-technologická vám prozradí sladké tajemství nanovláken, připravila si také ohňovou show. Vyzkoušet si budete moci i zaměstnání alchymisty, práci s hrnčířským kruhem, a pokud správně vyřešíte kvíz, odměna vás nemine. Fakulta strojní představí studentskou Formuli a těšit se můžete i na prezentaci o laboratořích dopravy nebo energetiky. Fakulta elektrotechniky a informatiky si pro návštěvníky připravila kybernetickou olympiádu, kde budete moci soutěžit v různých disciplínách, jako jsou programování platformy Arduino, robotické disciplíny či pájení a oživování elektroniky. Soutěžit můžete i hraním počítačových her v první eSportové učebně v České republice. 

Fakulta stavební vám umožní nahlédnout do laboratoří, ateliéru a do prostor Experimentálního stavebního centra. Vyzkoušíte si měřící nástroje, jako jsou videoskop, georadar nebo profometr v praxi a zkušební odborníci vám předvedou trhaviny, seizmický monitoring nebo zkoušku pevnosti betonu. Na Ekonomické fakultě se seznámíte se svými budoucími pedagogy a spolužáky a zjistíte, jaké možnosti vám studium této fakulty nabízí vč. možností výjezdu do zahraničí na stáže či studijní pobyty. O zábavu se postarají i studentské organizace jako Sokolská 33 nebo Erasmus Student Network VŠB - TU Ostrava. Na Fakultě bezpečnostního inženýrství představí laboratoř protivýbuchové ochrany, která stanovuje výbuchové charakteristiky směsí hořlavin, plynů, par, hořlavých kapalin a prachových směsí. Zajít můžete také do laboratoře modelování, která se využívá jako zkušebna vodních trysek či do laboratoře pracovního prostředí a ergonomie, kde se naši studenti učí poznatky z fyziologie. V další laboratoři se dozvíte, jak se stanovují charakteristiky pevných a kapalných materiálů. Celní správa České republiky přiveze ukázat vozidlo KAPSCH, které bude sloužit k výběru mýtného. 

Den otevřených dveří VŠB – Technické univerzity Ostrava bude tedy nabitý.  Pro návštěvníky z řad budoucích studentů a jejich rodičů bude asi největším problémem si vybrat a stihnout z nabídky univerzity co možná nejvíce.

Vloženo: 21. 1. 2019
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět