Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2021!

Kariéra Plus už po dvanácté nabídne studentům pracovní příležitosti

Kariéra Plus už po dvanácté nabídne studentům pracovní příležitosti
Veletrh pracovních nabídek Kariéra Plus se za dvanáct let své existence stal tradiční akcí pořádanou VŠB – Technickou univerzitou Ostrava.

Veletrh pracovních nabídek Kariéra Plus se za dvanáct let své existence a s kapacitou kolem 4000 návštěvníků stal tradiční akcí pořádanou VŠB – Technickou univerzitou Ostrava. Letos se jej návštěvníci mohou zúčastnit v úterý 12. března od 9 do 15 hodin v Aule VŠB-TUO. Tématem letošního ročníku je „rovnováhu žijeme“, tedy hledání rovnováhy mezi soukromým a pracovním životem. 

V rámci programu se představí 100 vystavovatelů z různých oborů. „Studentům nabízejí pracovní místa, stáže, brigády, trainee programy či témata diplomových prací. Vysokoškoláci tak mohou nabýt cenné zkušenosti už v době studií. Jsme velmi rádi, že se zájemci budou moci na veletrhu potkat i s takovými zaměstnavateli jako je Škoda Auto, Hyundai, CGI nebo Skupina ČEZ,“ přibližuje doc. Igor Ivan, prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem. Vystavovatelé rovněž představují své firmy a zodpovídají dotazy návštěvníků, které se často týkají průběhu a náročnosti výběrových řízení nebo požadavků na budoucí zaměstnance. 

Kromě stánků firem je připraven bohatý doprovodný program. V poradenské zóně si mohou studenti nechat ohodnotit svůj životopis a pak s odborníkem zapracovat na jeho vylepšení. Prakticky si budou moci vyzkoušet i pracovní pohovory, a to v českém a anglickém jazyce. „Uvědomujeme si, jak důležitou roli ve výběru zaměstnanců hrají sociální sítě, proto je připravena i možnost konzultace LinkedIn profilů,“ říká Ing. Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra, a dodává: „Uchazeči o zaměstnání také k životopisu často přidávají svou fotografii. Aby udělala dobrý první dojem, měla by samozřejmě být co nejlepší. Spolupracujeme tedy s vizážistkou a profesionálním fotografem, jejichž služby mohou zájemci využít a nechat si vyrobit profesionální fotografii.“ 

V rámci odborné části programu jsou připraveny přednášky, které odpoví na otázky – jak správně napsat životopis, jak se prezentovat u výběrového řízení či kdo uspěje na pracovním trhu. Psycholožka Pavla Šňupárková poradí „Jak se zbavit stresu před pohovorem?“, právnička Kateřina Cilečková zase představí „Právní sebeobranu“. Pomyslnou třešničkou na dortu je téma s názvem Najděte si svého recruitera (na LinkedIn) z úst online marketéra a specialisty na budování osobní značky Jiřího Kratochvíla. Po celý den je také možné vyzkoušet si nanečisto koučink či zjistit bližší informace k osobnostnímu rozvoji.

 

Vloženo: 6. 3. 2019
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět