Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2021!

Jarní Mineralogické setkání

Jarní Mineralogické setkání
V sobotu 6. dubna 2019 se uskuteční v aule VŠB - Technické univerzity Ostrava tradiční prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin.

V sobotu 6. dubna 2019 se uskuteční v aule VŠB - Technické univerzity Ostrava tradiční prodejní výstava minerálů, fosilií a výrobků z přírodnin. Akce, kterou opět připravila Hornicko-geologická fakulta, bude probíhat od 9.00 do 14.30 hodin. 

Na 250 metrech výstavních ploch nabídnou vystavovatelé ke zhlédnutí i zakoupení minerály a zkameněliny. Chybět nebude ani odborná literaturu či předměty, které se váží ke geologii a hornictví. Na výstavních stolech se samozřejmě objeví i řada dekoračních předmětů a šperků, vyrobených za využití nerostů. 

Součástí akce bude rovněž doprovodný program “Geolog v akci“ připravený pořádající Hornicko-geologickou fakultou. Zájemci se budou moci podívat, jak se brousí a leští kameny, zkusit si rýžování či se ponořit do virtuální reality. Zejména dětem jsou pak určeny geohry a ekohrátky. Ve 12 hodin se uskuteční v učebně auly geovědní přednáška. V budově Geologického pavilonu, která se nachází hned vedle auly, bude možno zdarma si prohlédnout geologické sbírky VŠB-TUO. 

 

 

 

Vloženo: 29. 3. 2019
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět