Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 28. 5. 2021!

Studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava postavili už pátou formuli

Studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava postavili už pátou formuli
Už ve středu 22. května 2019 se mohou příznivci všech rychlých aut a formulí zejména těšit na slavnostní odhalení formule Vector 05.

Už ve středu 22. května 2019 se mohou příznivci všech rychlých aut a formulí zejména těšit na slavnostní odhalení formule Vector 05, kterou sestavili studenti a pedagogové VŠB – Technické univerzity Ostrava. Akce proběhne v prostorách auly (NA2) od 10,30 hodin. 

Na monopostu formule č. 5 pracovali studenti a pedagogové deset měsíců. Vector 05 se může pochlubit hned několika novinkami. Disponuje novým, alternativně řešeným rámem trubkové konstrukce, který je lehčí, ale tužší. Společně s Národním superpočítačovým centrem IT4Innovations řešili studenti aerodynamiku formule, prošla i vývojem a testováním vlastního nárazového členu. Studenti se zaměřili i na optimalizaci olejové vany pro lepší mazání motoru. „Nechybí ani vývoj komponentů zhotovených technologií 3D tisku z kovu a plastu a výroba originálních karbonových dílů pro lehčí konstrukci,“ říká Aleš Slíva, ředitel Institutu dopravy a manažer Formula TU Ostrava. 

Tým VŠB – Technické univerzity Ostrava se zúčastní mezinárodních závodů Formula SAE Italy a také Formula Student Czech Republic. Skládá se ze studentů bakalářského, magisterského i doktorského studijního programu. Většina studentů je z Fakulty strojní, v týmu ale najdete i studenty z Fakulty materiálově-technologické nebo Ekonomické. Cílem Formula Student je postavit konkurenceschopné závodní vozidlo této kategorie a získat cenné zkušenosti, vědomosti, stát se odborníky a samozřejmě vyhrát na závodech.

Vloženo: 20. 5. 2019
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět