Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Po padesáti letech znovu na VŠB-TUO

Univerzita přivítá absolventy roku 1969.

Zlatá promoce je slavnostní promoční událost, která je určena absolventům VŠB-TUO po padesáti letech od jejich řádných promocí. Letos akce proběhne v pátek 20. září 2019.

Zlatí absolventi se i tentokrát sejdou v prostorách auly VŠB-TUO v 10 hod. Akce se zúčastní více než 100 absolventů fakult Hornicko-geologické, Hutnické a Báňského strojnictví. Někteří se na svou alma mater vrátí poprvé od roku 1969. „Letošní Zlatou promoci navštíví i Hans-Ulrich Menzel a Wolfgang Lanowski. Ti absolvovali na tehdejší VŠB čtyři ročníky studia, a to z důvodů událostí roku 1968. Studia dokončili na Bergakademii Freiberg. Rozhodnutí se nemohli vzepřít, protože by měli problémy,“ komentuje přípravy akce mluvčí univerzity Petra Halíková. A doplňuje: „Přesto a právě proto od nás na Zlaté promoci dostanou aspoň čestné diplomy.“

Všichni absolventi se mohou již ve čtvrtek těšit na komentovanou prohlídku prostor univerzity, připraven bude i bohatý doprovodný program. Zlatá promoce jim hlavně umožní potkat se s bývalými spolužáky a přáteli z vysoké školy, oživí tak své vzpomínky na studia na VŠB-TUO. Každý z absolventů roku 1969 si domů odnese diplom a pamětní brožuru.

V pátek 20. září proběhne na univerzitě také další významná akce – ve 14 hod. bude odhalena Stopa absolventa VŠB-TUO. Stopa genmjr. Ing. Miroslava Štěpána bude umístěna na Chodník slávy před budovou rektorátu. Miroslav Štěpán absolvoval VŠB-TUO v roce 1982, byl členem Vrchní požární rady České republiky, od roku 2000 do roku 2011 stál v čele HZS ČR, působil taktéž jako náměstek ministra vnitra a byl pověřen také řízením sekce vnitřní bezpečnosti Ministerstva vnitra. Od roku 2013 je náměstkem ministra vnitra pro oblast školství a strukturálních fondů.  Tradice Stopy absolventa začala v roce 2014. Na Chodníku slávy najdete stopy Jana Světlíka, Karla Mazance, Petra Horyla, Josefa Aldorfa a Jana Schenka.

Vloženo: 17. 9. 2019