Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2019!

Nápad, půl milionu k tomu a Green Light podporující začínající podnikatele

Nápad, půl milionu k tomu a Green Light podporující začínající podnikatele
Program na podporu podnikání Green Light VŠB-TUO otevírá příjem přihlášek do sedmého ročníku svého akcelerátoru, tentokrát s mottem „Seplo ti to? Začni podnikat!“

Program na podporu podnikání Green Light VŠB – Technické univerzity Ostrava otevírá příjem přihlášek do sedmého ročníku svého akcelerátoru, tentokrát s mottem „Seplo ti to? Začni podnikat!“ Zájemci o rozjezd podnikání mohou své nápady přihlašovat do 7. října. Desítka vybraných projde několikaměsíčním akceleračním procesem a utká se o ceny v hodnotě půl milionu korun. 

Green Light je určený pro všechny, kteří mají inovativní podnikatelský nápad, vůli vytrvat a jít za svým cílem, a to bez rozdílu věku či vzdělání. Vítáni jsou ale i lidé s chutí vyzkoušet si práci ve stratupovém týmu. Na účastníky čekají skupinové workshopy zaměřené například na právo, prezentační dovednosti, marketing, finanční plán a další, nebo individuální konzultace s mentory či odborníky z praxe. V sedmém ročníku se mezi lektory objeví nové tváře – úspěšný startupista Ondřej Homola nebo Vendula Margaretis Rechová z ostravského Skladonu. 

„Hlavním cílem programu Green Light je velmi pečlivá příprava na start podnikání. Každým rokem se snažíme být lepší a lepší, pracujeme se zpětnými vazbami a snažíme se přijít s něčím novým. Myslím si, že stojí za to Green Light vyzkoušet, a to nejen kvůli závěrečné StartUp Show, kde je možné vyhrát až půl milionu korun, ale především kvůli kontaktům, zkušenostem a znalostem, které můžete v průběhu akcelerátoru získat,“ říká prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem Igor Ivan. 

Řada absolventů Green Light nejen úspěšně podniká, ale také se dobře prezentovala v zahraničí či získala finanční podporu v rámci dotačních výzev. Příkladem může být aplikace Eddie pro neurorehabilitaci lidí po úrazu mozku, která dosáhla na prostředky z evropských fondů (přečíst si o ní můžete na stránkách aktuálního vydání časopisu Forbes), nebo projekt šestého ročníku Green Light Akcelerátoru Virtual Real Life. Ten se svou aplikací pro virtuální realitu ve firemní praxi zaznamenali úspěch na veletrzích v Praze a Hong Kongu a dále vyvíjejí a zlepšují svůj produkt. Navázali spolupráci s Univerzitou Karlovou na vývoji prostředí pro pomoc s rehabilitací nechodících pacientů. V rámci StartUp Voucherů je také podpořil Moravskoslezský kraj. 

Program Green Light je stále nejucelenějším startupovým program v Moravskoslezském kraji a za šest let existence jím prošlo více než 300 projektů. Green Light VŠB – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, Moravskoslezským inovačním centrem a řadou dalších partnerů a podporovatelů.  

 Program Green Light je podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Vloženo: 18. 9. 2019
Kategorie:  Tiskové zprávy
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět