Platnost příspěvku skončila 14. 11. 2019!

Fenomén internet

14. 11. 2019, 9:00 - 10:30
 C2
Fenomén internet
Debata pro žáky druhého stupně a studenty středních škol i širokou veřejnost. Akce se koná to v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR.

Přednáška na téma Fenomén internet se bude konat 14. listopadu 2019. Pro studenty středních škol a žáky druhého stupně základních škol je připravena na 9:00 a potrvá do 10:30, přijít může i veřejnost. Akce se bude konat v posluchárně C2. Fenomén internet 14.11. v 18 hod v C2 ZRUŠENO. Srdečně vás zveme tentýž den na tutéž debatu se školami v 9 hodin ve stejné místnosti nebo na oslavy 170 let založení školy v sále NA1 od 17 hod.

Jak a proč začalo síťování celého světa, na jakých technických principech funguje a co nám přineslo, a taky pravděpodobně vzalo? Jak dlouhou cestu urazili lidé od prvotní myšlenky propojit čtyři počítače až k čtyřem miliardám současných uživatelů? Internet jako fenomén současnosti probereme z mnoha úhlů pohledu s odborníky, kteří jej vnímají nejen jako svou práci, ale i životní styl a neodmyslitelnou budoucnost. To vše formou debaty.

Těšit se můžete na:

Doc. Ing. Pavel Krömer, Ph.D.

Programátor, informatik, fanoušek výpočetní inteligence a zpracování dat. V IT působí 13 let. Zajímá se o vychytralé metody zpracování dat, neuronové sítě, genetické algoritmy, rojovou inteligenci, dolování z dat, vyhledávání, fuzzy systémy, paralelní výpočty a vše, co souvisí s výpočetní technikou.

Ing. Filip Řezáč, Ph.D.

Zajímá se o informační bezpečnost, IP telefonii, modelování sítí a Internet věcí. Je řešitelem několika mezinárodních a národních projektů, podílí se na odborných publikacích a přednáškách po celém světě, vyučuje odborné předměty na univerzitě a organizuje školení pro firemní sektor.

Ing. Josef Verich

Architekt a stavitel informačních silnic a dálnic, od roku 1992 stál u zavedení internetu na VŠB – Technické univerzity Ostrava a mnoha dalších univerzitách a vědeckých ústavech v ČR. Potvrzuje, že na počátku internetu a webu byl nápad a pak tvrdá práce technických inženýrů a vývojářů….

Ing. Jakub Čubík, Ph.D.

Výzkumník v oboru telekomunikací a zároveň vede první a největší univerzitní klub eSportu, tedy internetového sportu. Pohybuje se tak trochu na tenkém ledě mezi sportem, virtuální realitou, zábavou, financemi, marketingem, ale rozhodně ve společnosti celosvětové konkurence.

Ing. Jan Laštůvka

Popularizátor internetu, který nevnímá jako součást našeho života, ale jako virtuální realitu, ve které my lidé nacházíme své místo. Přednáší vždy s důrazem na člověka, jeho psychiku, možnost volby. Je zakladatel  analytického nástroje Monkey data pro e-shopy a on-line projekty.

Rezervace na: popularizace@vsb.cz

49.833941N; 18.162656E