Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 10. 2020!

Dvě ikonické instituce, kterým je dohromady téměř 300 let, se dohodly na spolupráci

VŠB - Technická univerzita Ostrava a pivovar Ostravar se dohodli na bližší spolupráci. Médiím to dnes na půdě pivovaru prozradili rektor vysoké školy prof. RNDr. Václav Snášel, CSc. a vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek.

Rektor a vrchní sládek zároveň využili setkání k založení nové várky tmavého speciálu Černá Barbora. Speciální černé pivo, které se může pochlubit titulem nejlepší tmavý speciál v Česku, se stane oficiálním pivem listopadových oslav 170. narozenin VŠB-TUO.

VŠB - Technická univerzita Ostrava a pivovar Ostravar patří k nejznámějším organizacím na severní Moravě. Základem spolupráce mezi dvěma ikonickými institucemi, kterým je dohromady téměř 300 let, bude dokument nazvaný Memorandum o spolupráci, který se v tuto chvíli finalizuje.

Spolupráce bude přínosem pro obě strany

“Chystané memorandum s pivovarem Ostravar otevírá nové možnosti spolupráce mezi našimi organizacemi,” řekl rektor vysoké školy prof. RNDr. Václav Snášel, CSc., “Pro naše studenty se otevřou nová zajímavá diplomová témata z praxe zejména v oblasti ekonomie, marketingu a strojírenství. Předběžně jsme se dohodli, že profesionálové z pivovaru budou našim studentům k dispozici při řešení konzultací k diplomovým pracím a vypracování oponentních posudků. Na oplátku jsme pivovaru přislíbili využití řešitelských kapacit našich odborných pracovišť při řešení inovačních úloh ostravského pivovaru,” prozradil obsah memoranda rektor VŠB-TUO.

“Velice si vážíme spolupráce s VŠB-TUO. VŠB - Technická univerzita je již 170 let vysoce renomovanou a respektovanou univerzitou nejen v tomto kraji a v ČR, ale i v zahraničí. Věřím, že do budoucna najdeme spoustu zájmových oblastí, ve kterých bude naše spolupráce přínosem pro obě strany,” uvedl vrchní sládek ostravského pivovaru Jan Řehůřek.

Černá Barbora se stává oficiálním pivem oslav VŠB TUO

Při příležitosti zahájení spolupráce založili rektor s vrchním sládkem v ostravském pivovaru speciální várku piva Černá Barbora, která se stane oficiálním pivem listopadových oslav vysoké školy. 

Černá Barbora je pivo, které Ostravar poprvé uvařil před 3 lety a které dostalo jméno po patronce ostravských havířů. Vaří se ze čtyř sladů a na rozdíl od ostatních černých piv je nádherně hořké, protože není uměle přislazováno.

“Musím říct, že pro mne je založení várky piva zcela nová zkušenost. Ještě nikdy jsem nic podobného nedělal, takže doufám, že jsme společně s vrchním sládkem udělali vše správně a že za měsíc bude Černá Barbora naším hostům při oslavách 170. narozenin naší univerzity chutnat,” řekl rektor VŠB-TUO.

 

Informace o spolupracujících subjektech:

VŠB – Technická univerzita Ostrava je s datem vzniku v roce 1849 nejstarší vysokou školou v Ostravě. V současné době poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a v univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě pro přibližně 12.000 studentů. Pivovar Ostravar je zase nejdéle fungujícím pivovarem na severní Moravě. Pivovar byl založen v roce 1897 a do dnešního dne uvařil cca 8 miliard půllitrů piva. V jeho portfóliu jsou značky Ostravar, Mustang, Černá Barbora a speciální edice Speciály ze spilky.

 

Vloženo: 31. 10. 2019
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět