Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

ŠKODA AUTO pokračuje v podpoře technického vzdělávání v ČR

ŠKODA AUTO darovala VŠB – Technické univerzitě Ostrava plug-in hybridní vůz SUPERB iV pro vzdělávací účely.

Automobil bude využíván při odborné výuce v rámci bakalářských i magisterských programů. ŠKODA AUTO dlouhodobě podporuje vzdělávání v České republice a své aktivity v této oblasti dále rozšiřuje. V prosinci 2019 poprvé udělila Cenu Laurina & Klementa za nejlepší studentskou závěrečnou práci a ocenila devět finalistů z řad vysokoškolských studentů.

První plug-in hybridní automobil pro potřeby vzdělávání v České republice zamířil na VŠB – Technickou univerzitu Ostrava, jejíž Fakulta elektroniky a informatiky se na automobilový průmysl specializuje již více než 12 let. V současnosti se zde buduje nové zázemí s laboratořemi zaměřenými na elektrické pohony vozidel, včetně dobíjecích stanic o výkonu až 150 kW. Univerzita také zajistila integraci vnitřní a venkovní 5G síť pro provoz autonomních vozidel.

Komplexní technika pokročilého plug-in hybridního vozu ŠKODA SUPERB iV bude využita pro nově akreditovaný specializovaný studijní program, který je aktuálně evropským unikátem a respektuje nejaktuálnější trendy světa vývoje hardware a software automobilových elektronických systémů. Studenti se v něm seznamují s problematikou funkční bezpečnosti, principy Automotive Spice, modelováním simulací a testováním. „Zejména pro praktickou laboratorní výuku je pro nás nezbytné mít k dispozici testovací vozidla, na nichž například realizujeme vývojově výzkumné práce týkající se nového asistenčního systému pro vozidla ŠKODA,“ říká Ing. Petr Šimoník, Ph.D., proděkan pro spolupráci s průmyslem FEI VŠB-TUO. „Spolupráce se ŠKODA AUTO si velmi vážíme. Poskytnutí plug-in hybridního vozu nám umožní připravit nové laboratorní úlohy a zkvalitnit proces odborNÉ výuky," dodává.

„Spolupráce s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava si nesmírně vážíme, a proto jsme se rozhodli tento vztah nadále prohlubovat. Věříme, že darovaný vůz studentům napomůže k dalšímu rozvíjení jejich  schopností a znalostí v oblasti elektromobility,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů.

Vloženo: 28. 1. 2020