Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2020!

Finální Startup Show ukáže, co dřímá v letošních startupových projektech

Finální Startup Show ukáže, co dřímá v letošních startupových projektech
Mají nápad, mají odvahu, mají potenciál. Pět týmů, kterým se v hlavě rozsvítil nápad a čím víc na něm pracují, tím zářivěji svítí. Kdo je těch pět statečných?

Už 27. února od 17 hodin se to dozvíme na Startup Show, která se už po sedmé uskuteční v Aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Tříměsíčním akcelerátorem Green Light letos prošly nápady zaměřené na udržitelnost v zemědělství, zaměstnanost ve firmách, kybernetickou výuku nebo novinku v laser game světě. 

Projekty budou mít jedinečnou příležitost ukázat co vše je program Green Light naučil a kam se díky němu posunuly. Velkou výzvou bude vlastní prezentace před publikem i investory, díky které dostanou šanci zabojovat až o půl milionu korun na rozjezd podnikání. „Kreativita, odvaha a chuť pouštět se do nových věcí jsou pro naši společnosti nesmírně důležité a obohacující. Projekty, které vznikají v programu Green Light, mají smysl. Všechny inovace, které lidem přináší něco lepšího, jsou k nezaplacení. Dnes už lidé chtějí šetřit nejen peníze, ale také svůj čas. Proto je Moravskoslezský kraj tradičně hlavním partnerem programu Green Light. Také letos vítězné projekty získají od kraje finanční odměnu,“ říká náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška.

 Ve čtvrtek 27. února ožije Aula VŠB-TUO v Ostravě-Porubě nejen samotnou Startup Show, ale také přehlídkou startupů z celého kraje. Celý program pak doplní neotřelá světelná show. Akce se zúčastní také řada investorů, mentorů, organizací a institucí, které v začátcích podnikání pomáhají a na které se mohou zájemci obrátit. „Návštěvníci budou mít příležitost zeptat se na vše, co je zajímá. Osahat si fungující prototypy, možná si vyzkoušet unikátní laser game vybavení nebo se vžít do dětských let a zábavnou formou se naučit základy robotiky, mechaniky a kybernetiky. Rozmanitost letošních projektů je opravdu velká,“ doplňuje Igor Ivan, prorektor pro komercializaci a spolupráci s průmyslem. 

Program Green Light se může za svou existenci pyšnit více než 330 přihlášenými projekty, samotným akceleračním procesem prošla stovka odvážných a před publikem se představilo 50 nejlepších. 

Mezi ty úspěšné patří projekt SENSEi Resonance Space z minulého ročníku, který urychluje rehabilitaci dětských pacientů pomocí neurorehabilitační pomůcky využívající zvuky a vibrace. Autorky projektu navázaly spolupráci s firmou CZTesting a Katedrou robotiky VŠB-TUO podílející se na vývoji třetího prototypu. Dalším projektem, který si zaslouží pozornost, je Virtual Real Life využívající virtuální realitu v oblasti náboru pracovníků. Od minulé Startup Show se jim podařilo uzavřít smlouvu s Continental, zaměřit se na oblast BOZP a rozšířit svou působnost na rehabilitaci dlouhodobě nechodících pacientů.  

Program Green Light připravuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, Moravskoslezským inovačním centrem a řadou dalších partnerů a podporovatelů. Program Green Light je podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje. 

 

   

 

 

Vloženo: 21. 2. 2020
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět