Platnost příspěvku skončila 6. 3. 2020!

Noc práva v Ostravě

6. 3. 2020, 19:00 - 22:10
 Kino Vesmír
Noc práva v Ostravě
V pátek 6. března se uskuteční Noc práva v Ostravě.

VŠB – Technická univerzita Ostrava podporuje festival Noc práva v Ostravě. Rektor univerzity, prof. RNDr. Václav Snášel, CSc., převzal nad festivalem Noc práva v Ostravě záštitu.

V prostorách univerzity, a to v kině Vesmír, proběhne bezplatné filmové představení amerického filmu 12 rozhněvaných mužů (režie Sidney Lumet) Drama, USA, 1957, kde si významnou roli zahrál i český herec Jiří Voskovec. Film právem patří do desítky nejlepších filmů podle ČSFD. Po skončení filmového představení nás čeká velmi zajímavá panelová diskuze.Na bezplatné filmové představení se můžete registrovat zde.

Vinen, či nevinen? Hodinu a půl trvající drama odehrávající v jedné místnosti, kde má 12 soudních porotců jednomyslně rozhodnout o osudu chlapce, který je obžalován z vraždy svého otce. Film se zabývá obhajobou lidského názoru a přesvědčení. Ačkoliv se na počátku jednání soudní poroty zdá, že případ je zcela jasný a obviněný je opravdu vinen, opačný názor jednoho z porotců vede k opakovanému hlasování porotců o vině obžalovaného chlapce. V sázce je mnoho. V případě odsouzení hrozí chlapci jistá smrt.

Využijte zcela ojedinělou možnost diskutovat s odborníky z právní praxe, kteří zastupují všechny složky širší justice.

Panelové diskuze se účastí:

Erik W. Black, Cultural Attaché, US Embassy Prague
JUDr. Miroslav Ondrúš, Ph.D. moderátor diskuze, Nadační fond Paragraf
plk. JUDr. Luboš Valerián, PhD., vedoucí odboru obecné kriminality, KŘPČR MSK Ostrava
JUDr. Šárka Skalská, trestní soudkyně, Krajský soud v Ostravě
JUDr. Jan Skřipský, Ph.D., advokát, Česká advokátní komora
Mgr. Jiřina Navrátilová, státní zástupkyně, Okresní státní zastupitelství Ostrava

Kdy: Od 19:00, 6. 3. 2020 (doba trvání: cca 190 minut)

Místo: Kino Vesmír, VŠB – Technická univerzita Ostrava, Zahradní 1741/17, 702 00 Ostrava

Vstupné: Zdarma

Na filmové představení přijďte alespoň 20 minut předem.

Vloženo: 27. 2. 2020
Kategorie:  Chystané akce