Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2022!

VŠB – Technická univerzita Ostrava nabízí školám aktivity také v online podobě

Online programy pro školy jsou, s prodlužující se distanční výukou, stále oblíbenější, proto akademičtí pracovníci i studenti VŠB-TUO připravují online přednášky z různých oblastí, kterých se univerzita věnuje. Pedagogové na školách toto velmi vítají, jsou pro ně vynikajícím doplněním výuky žákům základních a středních škol.

Školy díky online aktivitám VŠB-TUO obohacují svým žákům a studentům distanční výuku. „Děti si přednášku mohou poslechnout přímo z domova a zeptat se odborníků na vše, co je zajímá,“ vysvětluje rektor univerzity Václav Snášel. Největší zájem je podle něj o témata z oblasti energetiky, životního prostředí a nakládání s odpady, podzemního stavitelství, geologie, matematiky, statistiky nebo ekonomie. „Většina témat se dá upravit a nabídnout i samotným pedagogům,“ doplňuje rektor.

Pro letošní maturanty, kteří se rozhodli vykonat zkoušku dospělosti z matematiky, nebo pro studenty, které čekají přijímací zkoušky z ní, škola připravila online víkendové opakování matematiky. „Studenti si během víkendu procvičili témata, se kterými mají největší problémy – operace s čísly, funkce, rovnice a nerovnice, naši pedagogové je provedli i taji geometrie,“ přibližuje rektor Snášel. Akce měla velký úspěch a byla do pár dnů plně obsazena.

Aktuálně jsou vyhlášené v online podobě také soutěž. V této formě proběhl také 11. ročník oblíbené akce Geologické kladívko. Soutěž, která je určená pro žáky základních škol a studenty středních škol, a do které se přihlásilo 48 dětí, byla letos trochu jiná – nově se nesoutěžilo v týmech, ale pod záštitou školy se mohli hlásit jednotlivci. Část soutěže proběhla také formou online testů. Děti si prověřily své znalosti a získali i věcné ceny. V dubnu proběhne i finále soutěže Zlepši si techniku. Více informací najdete na www.zlepsisitechniku.cz.

Vloženo: 15. 3. 2021