Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2022!

VŠB – Technická univerzita Ostrava si zvolila nového rektora

Členové Akademického senátu VŠB – Technické univerzity Ostrava dnes zvolili rektora pro funkční období od září 2021 do září 2025. Post nejvyššího představitele univerzity obhájil současný rektor prof. Václav Snášel. Z pozice děkana Fakulty elektrotechniky a informatiky nastoupil do funkce v září 2017 po současném hejtmanovi Moravskoslezského kraje prof. Ivo Vondrákovi.

„V druhém funkčním období bych chtěl navázat na svou předešlou práci, čtyři roky uběhly rychle, pandemie bohužel zastavila některé připravované aktivity a přiměla nás zcela přehodnotit některé postupy. A vidět náš univerzitní kampus bez studentů a s minimem zaměstnanců byl jeden z nejhorších zážitků mého prvního funkčního období. Své největší úkoly vidím v dotažení nového konceptu doktorské školy pro naše mladé vědecké pracovníky a ve strategii SMARt And Green District, kterou považuji za stěžejní nejen pro naši univerzitu, ale pro celý kraj,“ uvedl Snášel jako hlavní ze svých bodů volebního programu. Prof. Snášel po proběhnuté volbě poděkoval členům Akademického senátu VŠB-TUO za důvěru, kterou v něj a jeho tým podruhé vložili a za jejich práci. Akademický senát každé univerzity je jedním ze základních orgánů, který schvaluje zásadní dokumenty univerzity a s rektorem se spolupodílí na důležitých rozhodnutích.

Akademický senát se dnes k rektorským volbám mohl sejít fyzicky díky dodržení přísných hygienických podmínek v univerzitní aule. Z celkového počtu 38 senátorů jich bylo přítomných 33. Ti zvolili prof. Snášela hned v prvním kole. Ve volbách se utkali dva kandidáti - současný rektor prof. Václav Snášel a bývalý prorektor pro studium prof. Petr Noskievič z Fakulty strojní.

Vloženo: 27. 4. 2021