Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

Po letech znovu na univerzitě

VŠB – Technická univerzita Ostrava přivítá v pátek 17. září v univerzitní aule své absolventy z let 1961 a 1971.

Ti studovali na Hornicko-geologické fakultě, Fakultě materiálově-technologické a Fakultě strojní. Ve stejný den univerzita odhalí také stopu svého významného absolventa.

Zlatá promoce je na VŠB-TUO již tradiční akcí, loni ji, na žádost absolventů univerzity, rozšířila promoce Diamantová. Absolventi se i tentokrát sejdou v prostorách univerzitní auly, kde za přítomnosti vedení univerzity a děkanů tří zmíněných fakult převezmou z rukou rektora, prof. RNDr. Václava Snášela, CSc., pamětní diplom. Den před slavnostní promocí se koná komentovaná prohlídka prostor univerzity, jejíž součástí bude také bohatý doprovodný program a setkání s bývalými spolužáky.

Krom Zlaté a Diamantové promoce organizuje univerzita předposlední zářijový pátek Stopu absolventa. Ta se bude před rektorátem VŠB-TUO konat již poosmé. „Letos bude slavnostně odhalena stopa prof. Ing. Zdeňka Vašíčka, DrSc., který na naší univerzitě, konkrétně Geologické fakultě, studoval v letech 1955 až 1960,“ přibližuje rektor VŠB-TUO Václav Snášel. Profesor Vašíček byl zaměstnancem univerzity 46 let, a dodnes působí v Ústavu geoniky Akademie věd ČR, která sídlí v porubském kampusu.

Vloženo: 14. 9. 2021