„Součástí ateliérů je například modelářská dílna nebo laboratoř 3D tisku, kde se do automobilů tisknou komponenty. Disponují i virtuální realitou, díky které studenti uvidí, jak nové vozy z dílny StudentCar vypadají,“ představuje nové ateliéry doc. Tomčík, hlavní koordinátor projektu a pokračuje: „součástí bude také laboratoř povrchových úprav a další související technologie.“
Díky podpoře univerzity a Fakultě materiálově-technologické se podařilo zrealizovat stavební část ateliérů, které sídlí v budově K v porubském kampusu VŠB-TUO. Rekonstrukce začala v roce 2018 a skončila letos v srpnu. Technologické vybavení bylo částečně pořízeno financováním z projektu a doplněno stávajícími zařízeními, aby vytvořilo pro daný účel nejlepší kombinaci.
V dílnách StudentCar vzniklo již několik unikátních aut. Dvě z nich studenti odvezli na 61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, kde v roce 2019 uspěli se sportovním vozem v kategorii Inovace a transport v logistice. Ve zmodernizovaných ateliérech se nebudou vzdělávat jen studenti oboru Materiály a technologie pro automobilový průmysl, ale také studenti nového, unikátního bakalářského studijního programu Průmyslový design, který vznikl letos ve spolupráci VŠB-TUO a Univerzity Palackého v Olomouci.