Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO zorganizovala další Krevní výzvu, zapojilo se do ní 122 dárců

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO zorganizovala další Krevní výzvu,  zapojilo se do ní 122 dárců
Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO po delší odmlce zorganizovala Krevní výzvu, která běží od 15. října do 15. prosince. Zapojilo se do ní 122 dárců, kteří darovali 140 odběrů, někteří z nich dvakrát plazmu. Po Hornicko-geologické fakultě převezme štafetu v podobě plastiky Báňské kapky krve Fakulta strojní.

Hornicko-geologická fakulta převzala plastiku Báňské kapky krve od Ekonomické fakulty v říjnu 2019, a přijala tak již tradiční výzvu, kterou ale bohužel narušila pandemie. „Protože je dnešní doba právě kvůli pandemii o to víc nevyzpytatelná, je důležité mít zásoby krve, proto jsme vyzvali všechny naše studenty a zaměstnance, aby se do výzvy zapojili. Jsme pyšní na to, že se jich do dnešního dne zapojilo 122,“ říká proděkanka fakulty pro rozvoj a legislativu Hana Staňková, která ve čtvrtek 16. prosince předá pomyslnou štafetu děkanovi Fakulty strojní Robertu Čepovi.

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava spolupracuje s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava už od roku 2016, kdy Krevní výzvu zorganizovala poprvé Ekonomická fakulta. Do výzvy se postupem času zapojily všechny fakulty, od roku 2019 běží její druhé kolo.

Vloženo: 13. 12. 2021