Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Parkování v kampusu VŠB-TUO

Parkování v kampusu VŠB – Technické univerzity Ostrava v době výstavby EKF a CEETe.

Možnosti parkování a průjezdu kampusem se v souvislosti s výstavbou EKF a CEETe mohou průběžně měnit. Sledujte prosím značení v terénu a pokyny pracovníků stavby.

Vedení VŠB-TUO si je vědomo ztížené situace s parkováním v kampusu univerzity a tuto problematiku se snaží dlouhodobě řešit (např. podzemním parkovištěm, které je součástí nové budovy EKF). Současně je však potřeba respektovat skutečnost, že při daném počtu zaměstnanců a studentů a vzestupu individuální dopravy jednoduše není reálné, zajistit dostatek parkovacích míst pro všechny potenciální zájemce.

Kampus VŠB-TUO je dobře dostupný MHD a jeho prostor je omezený. Pokud nemá jeho plocha sloužit výhradně jako parkoviště, představuje budování parkovacích kapacit (např. v podobě parkovacích domů nebo podzemních stání) nemalou investici, kterou není možné upřednostňovat před všemi ostatními potřebami univerzity a kampusu, a také na úkor studentů a zaměstnanců, kteří pro dopravu do kampusu využívají jiné formy dopravy, než osobní automobil.

Možnost parkování v kampusu zdarma je proto potřeba chápat jako bonus, nikoli jako nárok, vyplývající z pracovního poměru. Podobně je tomu u řady jiných zaměstnavatelů sídlících ve větších městech.

Vloženo: 3. 1. 2022
Kategorie:  Oznámení