Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2024!

Do čela tří fakult VŠB – Technické univerzity Ostrava budou jmenovány ženy

Rektor VŠB – Technické univerzity Ostrava prof. Václav Snášel jmenuje na březnovém slavnostním zasedání Vědecké rady univerzity, při příležitosti Dne učitelů, tři nové děkanky.

Do čela jedné ze zakládajících fakult VŠB-TUO, Hornicko-geologické, usedla v únoru prof. Hana Staňková, nejvyšší představitelkou druhé zakládající fakulty, Fakulty materiálově-technologické, je prof. Kamila Janovská a do vedení Fakulty stavební, která letos oslavila 25 let od svého založení,  nastoupila na začátku února prof. Martina Peřinková. „Věřím, že nám větší diverzita ve vedení univerzity pomůže lépe čelit výzvám, snadněji rozhodovat a nacházet nová řešení,“ oceňuje zastoupení žen ve vedení největší univerzity v Moravskoslezském kraji její rektor Václav Snášel.

Na VŠB – Technické univerzitě Ostrava loni proběhl genderový audit (audit rovných příležitostí), který se týkal například personální politiky, vyváženosti osobního a pracovního života, anebo kultury organizace. „Těší mě, že univerzita obdržela velmi kladné hodnocení,“ dodává rektor.

Krom inaugurací tří děkanek proběhne na slavnostní vědecké radě také předání pamětních medailí Georgia Agricoly dvěma oceněným z Fakulty elektrotechniky a informatiky, představení nových docentů a předání jmenovacích dekretů absolventům doktorského studia.

Vloženo: 21. 3. 2022