Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2023!

15. ročník veletrhu+ představí studentům budoucí zaměstnavatele

VŠB – Technická univerzita Ostrava už popatnácté pořádá Veletrh pracovních příležitostí kariéra+. V úterý 5. dubna se v Univerzitní aule VŠB-TUO studentům, absolventům i široké veřejnosti představí na 80 zaměstnavatelů, a jako už tradičně veletrh nabídne také bohatý doprovodný program.

Na veletrhu se představí například ŠKODA Auto, Hyundai, Skupina ČEZ, nebo Moneta Money Bank. „Firmy nabízejí studentům pracovní místa, stáže, brigády nebo například i témata diplomových prací,“ přibližuje Igor Ivan, prorektor pro strategii a spolupráci. Návštěvníkům bude v průběhu celého veletrhu k dispozici kariérní poradenství, kde jim odborníci ohodnotí životopisy a poradí s jejich vylepšením, připraven bude i profesionální fotograf, který je na CV vyfotí.

Prakticky si vyzkouší pracovní pohovory, a to jak v českém, tak anglickém jazyce. „Uvědomujeme si důležitost sociálních sítí ve výběru zaměstnanců, proto jsme připravili také konzultace LinkedIn profilů,“ dodává prorektor Ivan. Zaměstnavatelé odpovídají návštěvníkům na dotazy týkající se průběhu výběrových řízení a jejich náročnosti, anebo požadavků na budoucí zaměstnance.

Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé přednášky například o kariérním portfoliu, koučinku, osobní značce nebo podnikání při studiu, vyzkouší si i krátké nezávazné pohovory s personalisty ze šesti firem. Během jednoho dne tak získají cenné zkušenosti, díky kterým bude jejich vstup na pracovní trh jednodušší.

Vloženo: 30. 3. 2022