VŠB-TUO a Slezská univerzita proti sobě nastoupí v historicky prvním esport derby

Esport, který je globálním fenoménem, ve sledovanosti často překonává tradiční sportovní soutěže a pronikl už dávno i na akademickou půdu. V pátek 29. dubna se na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO bude konat moravskoslezské derby, ve kterém proti sobě nastoupí hráči VŠB – Technické univerzity Ostrava a Slezské univerzity v Opavě.

Dvanáctičlenné týmy se proti sobě postaví ve třech hrách: FIFA 22, Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends. Slezská univerzita odpověděla na výzvu VŠB-TUO a přestože je na poli esportu na rozdíl od vyzyvatele nováčkem, síly obou univerzit jsou podle organizátorů vyrovnané. Na akci jsou zváni jak studenti obou univerzit, tak středoškoláci. „Chystáme i bohatý doprovodný program, během něhož se zájemci z řad studentů Slezské univerzity i VŠB-TUO mohou zapsat do esport týmu své univerzity,“ vysvětluje hlavní organizátor z VŠB-TUO Jakub Čubík.

Vítězná univerzita získá titul nejlepší esportovní univerzity v Moravskoslezském kraji a její hráči finanční odměnu. Derby krom univerzit pořádá také Esportovní studentská asociace (ESA) a bude vysíláno z brněnského studia UNREAL STUDIOS.

Vloženo: 4. 4. 2022